Kulturalne ferie

Zakończone Aktualności Data: 20.01 - 31.01

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną na czas ferii zimowych. Zapraszamy między innymi na Ferie w kinie, zajęcia plastyczne i taneczne.

Program:

20, 22 stycznia, godz. 17.00

Zajęcia taneczne New style
23-25 stycznia

Kurs interpretacji muzyki wokalnej dr Rafała Majznera

KARTA ZGŁOSZENIA – kurs wokalny

25 stycznia

Koncert Finałowy kursu z udziałem uczestników i prowadzącego.
(szczegóły na plakatach)

23, 28, 30 stycznia, godz. 10.00-11.30

„Pejzaż zimowy i zabawy na śniegu w rysunku i malarstwie”.

Pracownia rysunku i malarstwa

31 stycznia, godz. 17.00

Koło Badaczy Kultury zaprasza na warsztaty etnograficzne, pt. O świętowaniu.

Ferie w kinie:

Robaczki...20-23 stycznia, godz. 11.00

Robaczki z Zaginionej Doliny 2D

W malowniczych okolicznościach przyrody, wśród pozostałości po niedzielnym pikniku, wybucha wojna mrówek. Pracowite Czarne rywalizują z plemieniem Czerwonych o wielki skarb – pudełko pełne kostek cukru. Nieoczekiwanie, w ich zmagania o pyszne słodkości miesza się niesforna mała biedronka, która zgubiła rodziców. Waleczny robaczek przyłącza się do Czarnych i wspólnie z nimi broni skarbu przed czerwonymi łakomczuchami. To zaledwie początek niezwykłych przygód małej biedronki i jej przyjaciół w bajecznie kolorowej Zaginionej Dolinie.

Czas trwania: 1 godz. 22 min.
Gatunek: animacja, komedia
Produkcja: Belgia, Francja
Reżyseria: Thomas Szabo, Hélène Giraud
Scenariusz: Thomas Szabo, Hélène Giraud

Królowa Śniegu24, 27-30 stycznia, godz. 11.00

Królowa Śniegu

Zła Królowa Śniegu zamierza zmrozić serca wszystkich ludzi i pozbawić ich emocji. Jeżeli ten niecny plan się powiedzie, artyści i sztuka na całym świecie znikną, a ludzie zapomną, czym są miłość, przyjaźń i dobro. Jednak magiczne lustro Królowej podpowiada, że Gerda i Kai, dzieci słynnego mistrza wyrobów ze szkła, mają moc, by pokrzyżować jej podłe plany. Sługom Królowej udaje się zwabić chłopca i porwać go do lodowej krainy. Mała i odważna Gerda, wraz z przyjaciółmi, wyrusza w magiczną podróż prosto do pięknego i niebezpiecznego świata zimy i mrozu, aby uratować brata i powstrzymać okrutną Królową.

Czas trwania: 1 godz. 20 min.
Gatunek: animacja, familijny
Produkcja: Rosja
Reżyseria: Vladlen Barbe, Maksim Sveshnikov
Scenariusz: Vadim Sveshnikov, Vladlen Barbe

Skubani31 stycznia, godz. 11.00

Skubani 2D

Nagrodzony Oscarem producent „Shreka” zaprasza na szaloną podróż w czasie w towarzystwie dwóch niedopasowanych indyków, które sprawią, że już żaden człowiek nie zrobi im koło pióra. Przezabawna animowana komedia o ptakach, które zamierzają zmienić bieg historii i sprawić, że indyki na zawsze znikną z ludzkiego jadłospisu. Ich motto to: INDYKA NIKT NIE TYKA!  Jake i Reggie pochodzą z zupełnie odmiennych indyczych środowisk – jeden jest indykiem z wyższych sfer, a drugi zee zwykłego kurnika. Będą musieli jednak przezwyciężyć dzielące ich różnice i połączyć siły, bo historia stawia przed nimi wielkie wyzwanie. Muszą cofnąć się w czasie i tak namieszać w dziejach drobiu, aby indyk odtąd jawił się nie jako największy przysmak, ale najlepszy przyjaciel człowieka.

Czas trwania:  1 godz. 31 min.
Gatunek: animacja, familijny, komedia
Produkcja: USA