Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Operowy

Zakończone Aktualności Data rozpoczęcia: 17.07 Miejsce: Sala widowiskowa

W dniach 19-27 lipca zapraszamy na Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Operowy pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Czechowic–Dziedzic. Prowadzącym będzie Vladimir Kuzmenko.

Koncerty finałowe Kursu odbędą się w Czechowicach-Dziedzicach oraz w Sali im. A. Didura w Operze Śląskiej w Bytomiu.

Organizatorem Kursu jest Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Partnerami Kursu są:
– Urząd Miasta w Czechowicach –Dziedzicach
– Pałac Kotulińskich w Czechowicach-Dziedzicach
– Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia w Katowicach
– Dobrodzień Classik Festiwal
– Fundacja Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare

Kurs poprowadzi tenor,Vladimir Kuzmenko (Stuttgart)
Akompaniatorzy Kursu: mgr Katarzyna Rzeszutek, mgr Michał Goławski
Kierownik artystyczny: dr Rafał Majzner (Opera Wrocławska)
Kierownik organizacyjny: mgr Katarzyna Rzeszutek
Koordynacja Kursu: mgr Barbara Bielaczyc, mgr Makarij Pihura

Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Operowy adresowany jest do studentów i absolwentów wydziałów wokalnych oraz uniwersytetów muzycznych w kraju i za granicą (uczestnictwo czynne),a także do nauczycieli i uczniów klas wokalnych szkół muzycznych (uczestnictwo bierne).

Program Kursu obejmuje :
Dla Uczestników czynnych: 7 lekcji otwartych, konsultacje aktorskie, koncerty uczestników kursu.
Uczestnicy bierni mają możliwość obserwowania zajęć oraz koncertów odbywających się w ramach Kursu.

Uczestnicy czynni uzyskają dyplomy ukończenia Kursu, natomiast uczestnicy bierni certyfikaty poświadczające udział w zajęciach.
Języki wykładowe Kursu: polski, niemiecki, rosyjski. Możliwe są zajęcia w języku angielskim z udziałem tłumacza zapewnionego przez Organizatorów.

Szczegółowe informacje, formularze oraz listy uczestników zamieszczane będą na bieżąco na na stronie :   kuzmenko-class.do.am

Organizatorzy Kursu zapewniają sobie prawo do rejestracji lekcji i koncertów oraz do nieodpłatnej emisji audiowizualnej w Internecie oraz na antenie Radia i Telewizji, a także do wykorzystania dokumentacji fotograficznej kursu w celach promocyjnych.

Warunki uczestnictwa:
1. Rekrutacja rozpocznie się 1 lutego 2014, a zakończy 31 maja 2014.
2. W kursie mogą brać udział zarówno uczestnicy czynni jak i bierni (słuchacze). Przyjętych zostanie 10 czynnych uczestników Kursu.

3. Za Kandydata do czynnego udziału w Kursie uważa się osobę, która przesłała formularz zgłoszeniowy oraz nagrania. Za Uczestnika czynnego uważa się osobę, która została zakwalifikowana do udziału przez Prowadzącego oraz uiściła opłatę za Kurs. Uczestnikiem biernym zostaje osoba, która przesłała formularz zgłoszeniowy uczestnictwa biernego i uiściła opłatę.
4. Warunkiem zakwalifikowania się do czynnego uczestnictwa w Kursie jest:
– wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go drogą elektroniczną na adres:
kuzmenko.masterclass@gmail.com
– przesłanie nagrań dwóch utworów w formacie audio lub wideo na płycie CD lub DVD na adres:

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach
ul. Niepodległości 42
43–502 Czechowice-Dziedzice
Tel.+ 48 (32) 215–32-85

(z dopiskiem: Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Operowy)
lub w postaci linku do nagrania zamieszczonego na stronie internetowej na adres: kuzmenko.masterclass@gmail.com
– dopuszczenie do udziału czynnego przez Prowadzącego.
Nieprzekraczalny termin przesyłania formularzy zgłoszeniowych upływa 5 maja 2014.
Nieprzekraczalny termin przesyłania nagrań upływa 5 maja 2014.
5. Organizatorzy powiadomią Kandydatów o zakwalifikowaniu się do udziału w Kursie drogą mailową bądź telefonicznie do dnia 31 maja 2014. Następnie Kandydaci będą zobowiązani do dokonania wpłaty w terminie do dnia 15 czerwca 2014 na konto:
Miejski Dom Kultury, ING Bank Śląski S.A. Oddział w Czechowicach-Dziedzicach nr 84
1050 1256 1000 0001 0263 5281, tytuł wpłaty: kurs operowy, imię i nazwisko uczestnika.
W przypadku nie dokonania wpłaty w tym terminie Kandydat traci prawo do uczestnictwa czynnego w kursie, a jego miejsce zyskuje osoba z listy rezerwowej.
6. Opłata za Kurs dla uczestników czynnych wynosi:
– 800 zł dla uczestników z Polski oraz z krajów Europy Wschodniej
– 1000 zł dla uczestników z krajów Europy Zachodniej oraz innych kontynentów.
Opłata nie obejmuje cen noclegów, wyżywienia, ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.Organizatorzy mogą wskazać korzystne możliwości noclegów oraz posiłków zakwalifikowanym uczestnikom kursu.
7. Opłata za Kurs dla uczestników biernych wynosi 150 zł.