Szkraby w krainie baśni

Zakończone Zajęcia MDK Miejsce: sala 24

Zapraszamy dzieci w wieku 5–6 lat na spotkania z baśniami, w trakcie których mali widzowie uczestniczą w zabawach umuzykalniających, zabawach muzyczno-ruchowych,…

grają na prostych instrumentach, uczą się prostych rymowanek, wierszyków, śpiewają, tańczą…. i bawią się.

W trakcie zajęć dzieci w formie domowego teatrzyku lub projektora z lat 70-tych poznają wybraną przez nauczyciela baśń. Wszystkie proponowane zabawy związane są z tematem dnia, z postaciami, magicznymi przedmiotami w niej występującymi. Dzieci dowiedzą się jak z rzeczy znajdujących się w domu można zrobić smoka, królewnę, a nawet cały teatrzyk, jak stworzyć potrzebne nam efekty akustyczne…. a nawet samemu zrobić przedstawienie dla rodziny.
Zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania przedszkolnego, instruktor tańca współczesnego – Joanna Distel.

Zajęcia trwają do 55 minut.
Lipiec, wtorki 11.00,
czwartki 17.30