DKF Puls

Zakończone Filmy Kina Świt Data rozpoczęcia: 27.11 godz.: 20.00 Miejsce: Kino Świt

Kino Świt i Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zapraszają na projekcję filmów spoza repertuaru, wybranych specjalnie dla widzów DKF Puls.

kapitał ludzki6. listopada, godz. 20.15

Kapitał ludzki

Wieczór przed Wigilią w jednym z miasteczek w północnych Włoszech. Impreza szkolna dobiegła końca. Kelnerzy sprzątają jedzenie ze stołów. Jeden z nich wsiada na rower i jedzie do domu, a po drodze potrąca go samochód. Kierowca zostawia go w rowie i ucieka. Wypadek jest wynikiem serii niefortunnych zdarzeń, prowadzących do tragedii, w którą uwikłanych jest kilka osób. Dino stara się o awans społeczny i za wszelką cenę chce zaprzyjaźnić się z Giovannim – bogatym ojcem chłopaka swej nastoletniej córki Sereny. Dzieli ich przepaść, ale Dino zdaje się tego nie zauważać, bo wierzy, że bogactwo to pełnia szczęścia. Decyduje się na bardzo ryzykowny interes, który przynosi mu kłopoty. Żona Giovanniego – Carla przez całe życie wspierała męża w budowaniu fortuny. Przyjemność i blichtr to cały jej świat, ale czuje się niedoceniana i pomijana. Postanawia reaktywować istniejący w mieście teatr. Uniesiona emocjami angażuje się w krótki romans z profesorem teatrologii, a gdy sprawa wychodzi na jaw, ucina go w obawie, że może stracić wszystko. Jej syn Massimiliano żyje w beztroski sposób. Ma wszystko, o czym marzy, prócz Sereny, bo ta spotyka się z nim tylko z powodu ojca. Znacznie bardziej interesuje ją młody artysta Luca, który jest równie wrażliwy, jak ona. Gdy podejrzenia w sprawie śmierci kelnera padają na Massimiliano, sprawy przybierają jednak nieoczekiwany obrót.

Czas trwania: 1 godz. 49 min.
Produkcja: Francja/ Włochy
Reżyseria: Paolo Virzì
Scenariusz: Paolo Virzì, Francesco Bruni, Francesco Piccolo
Obsada: Fabrizio Bentivoglio (Dino Ossola), Matilde Gioli (Serena Ossola), Valeria Bruni Tedeschi (Carla Bernaschi), Guglielmo Pinelli (Massimiliano Bernaschi)

zimowy sen12. listopada (środa), godz. 19.00

Zimowy sen

Aydin, emerytowany aktor prowadzi mały hotel w centralnej Anatolii. Towarzyszy mu młoda żona Nihal oraz siostra Necla. Zimą, w miarę jak śnieg pokrywa step, hotel staje się schronieniem, ale także sceną ich dramatów. Film jest studium relacji trzech bliskich, ale odosobnionych i zdanych na siebie osób – ich oczekiwań, lęków, wzajemnych pretensji i zależności. Oszołamiające plenery Kapadocji kontrastują z kameralnym portretem małżeńskim, opartym na pełnych napięcia, mistrzowskich dialogach.

Czas trwania: 3 godz. 16 min.
Produkcja: Francja/Niemcy/Turcja
Reżyseria: Nuri Bilge Ceylan
Scenariusz: Nuri Bilge CeylanEbru Ceylan
Obsada: Haluk Bilginer (Aydin), Melisa Sözen (Nihal), Demet Akbağ (Necla), Ayberk Pekcan (Hidayet), Serhat Mustafa Kiliç (Hamdi)

bobry20. listopada, godz. 20.00

Bobry

Bobry to nazwa nieistniejącego już punkowego zespołu. Wydali jedne demo, po czym rozpadli się, a każdy z członków zapomniał o muzyce, marzeniach i wielkiej karierze. Marcin (Wojtek Solarz) wraca właśnie z Irlandii i z poczuciem porażki postanawia zakończyć swoje życie. Przed samobójstwem powstrzymuje go przypadkowe zdarzenie – ogłoszenie o sprzedaży jego starej gitary. Postanawia ją odzyskać oraz reaktywować zespół. Odszukuje kumpli z zespołu: Klocka, którego sposobem na życie stało się handlowanie psychotropami wprost ze szpitala psychiatrycznego oraz Smroda, który przejął rodzinny interes i prowadzi miejski szalet… Równolegle obserwujemy działalność mrocznych żniwiarzy, którzy w „Bobrach” przedstawieni są jak skorumpowani urzędnicy, pilnujący porządku w papierach. Próba samobójcza Marcina, znalazła się na liście Kosiarza, zdegenerowanego wcielenia samej Śmierci, który jeździ zdezelowanym czarnym karawanem, nie stroni od alkoholu i za wszelką cenę chce doprowadzić do śmierci chłopaka. Tylko w ten sposób Kosiarz może uwolnić się od nudnej pracy na Ziemi. Wyścig ze Śmiercią nabiera tempa, gdy w całą sprawę miesza się uzależniony od psychotropów, nadpobudliwy policjant.

Czas trwania: 1 godz. 35 min.
Gatunek: komedia
Produkcja: Polska
Reżyseria: Hubert Gotkowski
Scenariusz: Hubert Gotkowski, Marcin Kabaj
Obsada: Wojciech Solarz (Marcin), Robert Jarociński (Kosiarz), Sebastian Stankiewicz (Smród), Marcin Kabaj (Klocek), Paweł Gładyś (Bogdan)

lewiatan27. listopada, godz. 20.00

Lewiatan

Kola mieszka z młodą żona Lilą i nastoletnim synem Romą w małym miasteczku nad morzem w północnej Rosji. Ma stary drewniany dom, położony nad zatoką, który odziedziczył po ojcu. Mer miasteczka Wadim Szelewiat, w którego gabinecie wisi na ścianie portret Władimira Putina, wygrał z Kolą sprawę sądową i zamierza wyrzucić go z domu. Na pomoc przybywa Dimitri – znajomy prawnik z Moskwy, który wie jak uratować majątek Koli. Rozpoczyna się walka o przetrwanie ze skorumpowaną strukturą władzy, która zaczyna być coraz bardziej agresywna. Sytuacja się komplikuje, gdy prawnik okazuje się kochankiem Lili. Brutalna miasteczkowa klika zmusza go do wyjazdu, a rodzina Koli zostaje sam na sam z bezwzględnym, pożerającym wszystko Lewiatanem, którym okazuje się współczesna Rosja.

Czas trwania: 2 godz. 20 min.
Produkcja: Rosja
Reżyseria: Andriej Zwiagincew
Scenariusz: Oleg NeginAndriej Zwiagincew
Obsada: Aleksey Serebryakov (Nikolai), Elena Lyadova (Lilya), Vladimir Vdovichenkov (Dmitri Seleznev)

Karnet kwartalny Dyskusyjnego Klubu Filmowego Puls (30 zł ) upoważnia do zakupu biletu w cenie 2 zł na każdą projekcję w ramach DKF Puls.