Tramwaj zwany pożądaniem

Zakończone Filmy Kina Świt Data rozpoczęcia: 04.11 godz.: 18.00 Miejsce: Kino Świt

Serdecznie zapraszamy na retransmisję londyńskiej inscenizacji sztuki Tennessee Williamsa pt. Tramwaj zwany pożądaniem

Ta jedna z najsłynniejszych teatralnych historii rozgrywa się w parnej i wilgotnej aurze lat 40. ubiegłego wieku w Nowym Orleanie. Pod oknami mieszkania Kowalskich przejeżdża tramwaj, z którego pewnego dnia wysiada zmysłowa Blanche. Jej kruchy świat właśnie się rozsypuje, dlatego, szukając pocieszenia, zwraca się ku swojej siostrze. Nie znajduje jednak u niej ulgi, bo twarz Stelli skryta jest w cieniu jej brutalnego męża. Duszna atmosfera zaczyna narastać. Dokąd tak naprawdę zawiezie bohaterów tramwaj, który jeździ na ulicę Desire (‘pożądanie’)?

Czołowa scena Wielkiej Brytanii – Londyński Teatr Narodowy – tym razem zaprosił do współpracy inną kompanię: spektakl został przygotowany przez zespół Young Vic.

Reżyseria: Benedict Andrews
Obsada: Gillian Anderson (Z archiwum X) jako Blanche DuBois, Ben Foster (Sześć stóp pod ziemią) jako Stanley Kowalski , Vanessa Kirby (Wielkie nadzieje) jako Stella Kowalski.

Przedstawienie będzie prezentowane z polskimi napisami, które zostały opracowane na podstawie wydanego w 2012 roku przez wydawnictwo Znak przekładu Jacka Poniedziałka, aktora i reżysera na co dzień związanego z warszawskimi scenami: Nowym Teatrem i TR. Artysta jako tłumacz jest reprezentowany przez Agencję Dramatu i Teatru „ADiT”.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie MDK.