Projekt dot. „Zaprojektowanie i uszycie mundurów…”

Informujemy, iż Zaprojektowanie i uszycie mundurów galowych dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Ligoty to projekt sfinansowany w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji z zakresu małych projektów objętego programem PROW na lata 2007-2013.

Beneficjentem operacji jest Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, operacja realizowana jest na obszarze objętym LSR realizowaną przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Bielska: www.ziemiabielska.pl

Celem realizowanej operacji jest wzrost atrakcyjności obszaru LGD Ziemia Bielska poprzez zachowanie i wykorzystanie zasobów dziedzictwa kulturowego. Ważnym celem jest promowanie i zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego przez wyposażenie Młodzieżowej Orkiestry Dętej w mundury galowe, nawiązujące swoim fasonem do tradycji Śląska Cieszyńskiego.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ligoty działa pod patronatem Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Dyrygentem Orkiestry jest Tomasz Janusz, pod jego okiem trenuje 45 muzyków. Orkiestra swoim koncertowaniem uświetnia imprezy okolicznościowe na terenie obszaru LGD Ziemia Bielska, bierze udział w licznych przeglądach orkiestr dętych m.in. Złota Trąbka.
Na XI Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” 2014 w Kozach orkiestra otrzymała:
– ZŁOTY DYPLOM i Puchar dyrektora Domu Kultury w Kozach w konkursie estradowym
– Puchar Małgorzaty Handzlik – dla najlepszego zespołu polskiego za bardzo dobre wykonanie utworu kompozytora polskiego
– Puchar Zarządu Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału w Bielsku-Białej dla najlepszej orkiestry będącej członkiem oddziału
– Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału w Bydgoszczy dla najlepszego kapelmistrza festiwalu Tomasza Janusz