Między nami dobrze jest

Zakończone Festiwale filmowe, Filmy Kina Świt Miejsce: Kino Świt

Filmowa adaptacja wystawionej przez Grzegorza Jarzynę na scenie TR Warszawa sztuki Doroty Masłowskiej pod tym samym tytułem…

To opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji – pełna groteskowych dialogów złożonych z przewrotnie potraktowanych cytatów z popkultury, szyderstw z języka reklam, kolorowych czasopism, tabloidów i stereotypów narodowych. Głównymi bohaterkami są żyjące poniżej minimum socjalnego, zamieszkujące ciasną warszawską kawalerkę przedstawicielki trzech pokoleń kobiet: Osowiała Staruszka na wózku inwalidzkim, jej córka Halina i wnuczka – Mała Metalowa Dziewczynka. Panoramę postaci uzupełniają ich sąsiedzi – roznosicielka ulotek Bożena i reżyser filmu Koń, który jeździł konno, a także dwójka aktorów, prezenterka telewizyjna oraz pragnąca ratować różnego rodzaju „biednych ludzi” Edyta.

Czas trwania: 1 godz. 10 min.
Reżyseria: Grzegorz Jarzyna
Scenariusz: Grzegorz Jarzyna
Gatunek: dramat, groteska filmowa
Produkcja: Polska