Szkoła Talentów

Zakończone Aktualności Data rozpoczęcia: 01.04 godz.: 15.30

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego oraz Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, zapraszają wszystkich gimnazjalistów do udziału w drugiej edycji Szkoły Talentów.

Już 1 kwietnia br. o godzinie 15.30 w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych rozwijaniem swojego talentu artystycznego i udziałem w zajęciach w ramach Szkoły Talentów. Na spotkaniu przedstawione zostaną szczegóły dotyczące udziału w warsztatach teatralnych oraz zapisów uczestników.
Zajęcia poprowadzą profesjonalni aktorzy: Katarzyna Gajowniczek, która występowała m.in. na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach oraz Kuba Abrahamowicz – ceniony aktor i reżyser, który w ostatnim czasie zasłynął „powołując do życia” Teatr Komedii Kuby Abrahamowicza w Bielsku- Białej.

Warsztaty teatralne są doskonałą okazją do odkrywania samego siebie, obcowania ze sztuką i kulturą, do doskonalenia swoich umiejętności wokalnych i recytatorskich. Zajęcia mają na celu kształtowanie osobowości młodzieży poprzez sztukę, naukę działania w zespole, doskonalenie umiejętności wypowiadania się słowem i gestem, elementarne zasady marketingu, poznanie dobrych obyczajów, zasad kreowania swojego wizerunku w zależności od podejmowanych ról życiowych. Organizatorzy wychodzą z założenia, że każdy może zostać artystą, tylko musi odkryć w sobie swój talent. Dlatego zaproszeni do udziału w warsztatach są wszyscy zainteresowani.
W ubiegłym roku – od września do listopada – projekt realizowany był pilotażowo. Przez trzy miesiące zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Pokaz zdobytych umiejętności – poprzedzony dwoma próbami generalnymi – odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach 30 listopada, a każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie uprawniające do sprawowania opieki artystycznej nad projektami teatralnymi niższych grup wiekowych. Na prośbę uczestników projektu oraz ich rodziców zdecydowano, aby projekt kontynuować.