Zakończone Wystawy Miejsce: Galeria MDK

Od 1 marca w Galerii MDK prezentujemy Państwu wystawę malarstwa Agaty Ruman. Na uroczysty wernisaż  zapraszamy 12 marca, o godz.17.00.

Agata Ruman  jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. W 2010 roku ukończyła kierunki  Malarstwo oraz (z wyróżnieniem) Konserwacja i restauracja rzeźby kamiennej i elementów architektonicznych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Od roku prowadzi własną pracownię malarską w Goczałkowicach, w której obecnie kontynuuje realizację cyklu prac inspirowanych latami 30. XX wieku. Powstają w niej także portrety na zamówienie.

Artystka o malarstwie  mówi:
„Czuję respekt do Malarstwa, uważam, że jest ono bardzo wymagające i często wystawia na próby. Dlatego bardzo sobie cenię satysfakcję, jaką daje tworzenie każdej nowej pracy. Obecnie moją inspirację stanowią fotografie z lat 30. XX wieku, a przede wszystkim postacie, które zostały na nich uchwycone.W swoich obrazach staram się ująć klimat chwili, który wyobraziłam sobie patrząc na stare kadry. Malarstwo sprawia mi przyjemność, dlatego chcę, by oglądanie moich prac sprawiało przyjemność innym”.