Sukcesy Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Gratulujemy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach nagród zdobytych podczas Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka 2015 w Bielsku-Białej oraz Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych Złota Trąbka 2015 w Kozach.

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Bielsku-Białej jury w składzie: prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk, dr Orlin Bebenow, płk dr Paweł Lewandowski, przyznało Młodzieżowej Orkiestrze Dętej  Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach następujące nagrody:

Złoty Dyplom i I miejsce w konkursie estradowym

Puchar Prezesa Oddziału Bielskiego PZChiO dla najlepszego zespołu Oddziału Bielskiego PZChiO

Jury wyróżniło również nagrodą indywidualną najlepszego solistę Festiwalu, 12-letniego geniusza ksylofonu Jana Pieniążka.

W trakcie Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych Złota Trąbka 2015, jury w składzie: dr hab. Wacław Mulak, dr. Bogusław Jan Bemben, mgr Tomasz Stolarczyk, przyznało Młodzieżowej Orkiestrze Dętej  Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach następujące nagrody:

Grand Prix przeglądu, Puchar Starosty Bielskiego

Złoty Dyplom, Puchar Wójta Gminy Kozy za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii A

Puchar Posła na Sejm RP Jacka Falfusa dla najlepszego zespołu młodzieżowego

Ponadto jury również postanowiło przyznać nagrodę indywidualną dla Jana Pieniążka 12-letniego geniusza ksylofonu.

Nasz orkiestra również jako jedyna uczestniczyła 5 czerwca w warsztatach orkiestrowych, prowadzonych przez dr Orlina Bebenowa oraz płk dr Pawła Lewandowskiego ćwicząc dodatkowe utwory, które zostały wykonane podczas koncertów galowych.W trakcie występów konkursowych miała również premiera nowych mundurów galowych naszej orkiestry, które zostały zaprojektowane i uszyte przez jedną z najlepszych pracowni krawieckich w Europie.
(Zaprojektowanie i uszycie mundurów galowych dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Ligoty to projekt sfinansowany w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji z zakresu Małych projektów objętego programem PROW na lata 2007-2013. Beneficjentem programu jest Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, operacja realizowana jest na obszarze objętym LSR realizowaną przez: Lokalną Grupę Działania Ziemia Bielska.)

Serdecznie gratulujemy!

20150608_105843