Zakończone Wystawy Data rozpoczęcia: 15.06 Miejsce: Galeria MDK

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa współczesnego z kolekcji Andrzeja Borowskiego.

Szanowni Państwo!

8 maja otwierałem wystawę malarstwa współczesnego z mojej kolekcji w pałacu Habsburgów w Żywcu.
Na jej wernisażu miałem zaszczyt gościć Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach Bolesława Folka oraz Artystę Jana Grygierczyka. Podczas rozmowy pojawił się pomysł pokazania części kolekcji w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Bardzo się cieszę, że pomysł został zrealizowany i nastąpiło to tak szybko. Chciałem również zaznaczyć, iż kiedy byłem mieszkańcem Czechowic-Dziedzic moja pierwsza wystawa indywidualna odbyła się właśnie w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Było to w 1991 roku, kiedy studiowałem na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Tym bardziej jest mi miło, że po tych latach mogę znowu „być” tutaj, może w innej nieco roli, bo wystawa tym razem jest częścią kolekcji. Zawsze pragnąłem kolekcjonować obrazy. Poznając osobiście wybitnych twórców na wspólnych plenerach malarskich, wystawach, podróżując razem, rzeczą naturalną stało się, że zacząłem tworzyć małą kolekcję malarstwa współczesnego. Chciałem Państwu przedstawić dzieła artystów, którzy są malarzami łączącymi znakomicie współczesność z tradycją, na trwałe wpisując się w nurt polskiego malarstwa figuratywnego i pejzażowego.

Życzę wielu pięknych wystaw w tak pięknej galerii.

Andrzej Borowski

aborowski