Koncert Charytatywny

Zakończone Koncerty Data rozpoczęcia: 18.10 godz.: 16.00 Miejsce: sala widowiskowa

Wraz ze Stowarzyszeniem „Nowa Inicjatywa” zapraszamy na Koncert Charytatywny na rzecz Wojtka Kwaśniaka.

Henryk Czich (Universe), Marian Błachut, Damian Żelazny oraz Urszula Wawrzeczko (Raj), Grzybowski Band, Sławomir Błachut i Chór Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento (MDK) wystąpią razem, by zagrać dla małego, walczącego z ciężkim schorzeniem – niewydolnością nerek – Wojtka Kwaśniaka. Gwiazdy i samorządowcy na scenie Miejskiego Domu Kultury spotkają po raz czwarty.

Tym, razem zbierane będą pieniądze dla walczącego z ciężkim schorzeniem nerek Wojtka Kwaśniaka. Na scenie pojawi się lider zespołu Universe Henryk Czich. Prawdziwą gratką – podobnie jak w przypadku poprzednich koncertów – będzie wspólny występ burmistrza Mariana Błachuta i przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego. Na scenie pojawią się dzieci śpiewające w Małym Movimento, działającym przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

W trakcie koncertu, tradycyjnie już, przeprowadzona zostanie licytacja cennych przedmiotów, zaś po nim zbiórka pieniędzy. Zgromadzone w ten sposób środki w całości  zostaną przekazane na potrzeby związane z leczeniem i rehabilitacją Wojtka Kwaśniaka. Podobnie jak w latach poprzednich będzie się liczył każdy grosz, każda złożona z potrzeby serca kwota.

SONY DSC

Wojtek Kwaśniak cierpi na niewydolność nerek – ciężka chorobę, przez którą w jego organizmie gromadzą się toksyny mocznicowe. Substancje te zaburzają czynność wszystkich narządów, u Wojtka spowodowały między innymi niedokrwistość, nadciśnienie, nieprawidłową akcję serca, zakłócenia w rozwoju kości i nieprawidłowy wzrost. Chłopczyk, którego dotychczasowe życie to niekończące się pasmo zabiegów leczniczych i ratujących życie oraz badań i rehabilitacji, czeka teraz na przeszczep nerki.

Aby pomóc nerkom i oddalać dializy, Wojtek od urodzenia przyjmuje regularnie leki, raz w tygodniu jeździ na płatne badania do przyszpitalnego laboratorium w Bielsku-Białej. Chłopczyk jest też na rygorystycznej, ale zarazem bardzo kosztownej diecie niskobiałkowej. Jej przestrzeganie umożliwiają produkty niskobiałkowe, zamawiane w Krakowie oraz w Siemianowicach Śląskich. Raz w miesiącu Wojtek jeździ na wizyty do poradni nefrologicznej w Zabrzu, a kilka razy w roku do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Wojtek jest bardzo pogodny, pełny życia, dzielnie znośni wszystkie zabiegi, operacje i badania przygotowujące go do przeszczepu. Chłopczyk to również ogromny szczęściarz, który w walce o życie spotkał wielu wspaniałych ludzi. Walka o zdrowie małego Wojtka będzie trwało jeszcze bardzo długo, a koszty samego leczenia i  dalszej rehabilitacji, trudno jednak nawet dzisiaj określić

Wstęp bezpłatny. Zaproszenia można odebrać w sekretariacie MDK lub w kasie kina Świt.