3xTak/Rudnicki.

Zakończone Spektakle Data rozpoczęcia: 06.02 godz.: 18.00 Miejsce: Piwnica Muz

W ramach Karnawałowego Ogródka Teatralnego 2016 zapraszamy na monodram Wojciecha Kowalskiego 3xTak/Rudnicki.

Spektakl powstał na bazie trzech jego książek Janusza Rudnickiego: 3xTak, Męka Kartoflana i Śmierć czeskiego psa.

JanuszRudnicki2Pisarz urodził się w 1956 roku w Kędzierzynie-Koźlu na Śląsku. Emigrant polityczny, od 1983 roku mieszka w Hamburgu. Slawista i germanista, pracownik hamburskiego wydawnictwa, systematycznie publikuje swoje Listy z Hamburga w warszawskiej „Twórczości”.
Portal Culture.pl publikował: „Jakie jest pisarstwo Rudnickiego? Prowokacyjne, bezwstydne, groteskowe. Rudnicki opisuje najbliższy krąg rzeczywistości, metodycznie krok po kroku, odrzucając na bok obyczajowe i estetyczne konwencje. Jego bohater jest z pozoru prostacki, sentymentalny i niezbyt wyrafinowany. Ale ta przeciętność nie wyklucza niezwykłości. Jako Polak mieszkający w Niemczech i jako prowincjusz osiadły w metropolii, a przede wszystkim jako pisarz zakorzeniony w żywiole codzienności, Rudnicki ucieleśnia typ bohatera osobnego, który mówi i myśli o rzeczach przyziemnych w sposób nadzwyczajny. Język jest tutaj doświadczeniem pierwotnym. Język konstruuje bohatera i autora. Język potoczny, lekko stylizowany na sarmacką frazę lub lekko nadpsuty niemczyzną, wrażliwy na melodię mowy, dosadny, konkretny”.

3x RudnickiWojtek Kowalski, aktor Teatru From Poland, twórca wielu happeningów, konferansjer, instruktor teatralny, polonista. W latach 1989-2000 czołowy aktor Teatru WI-Fi-Fi, w latach 90. muzyk zespołu Habakuk. Współpracował z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym. Wystąpił w kilku filmach Wytwórni A’YOY. Dwukrotny laureat Nagrody im. Maxa Szoca na Famie. Za rolę w spektaklu Saxofonista Teatru From Poland otrzymał kilkanaście nagród aktorskich na najważniejszych festiwalach teatralnych w kraju. Animator życia kulturalnego. Od siedmiu lat Dyrektor Artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu 42-200 MONODRAM. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Miasta Częstochowy „za całokształt pracy twórczej w dziedzinie sztuki teatralnej”.