Madame Butterfly

Zakończone Filmy Kina Świt Data rozpoczęcia: 02.04 godz.: 18.55 Miejsce: Kino Świt

Madame Butterfly Giacomo Pucciniego to słynny operowy wyciskacz łez w inscenizacji Anthony’ego Minghelli nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej.
Opowieść o młodziutkiej gejszy Cio-Cio-San, która naiwnie wierzy, że amerykański marynarz zawarł z nią małżeństwo z miłości i uczyni z niej prawdziwą amerykańską żonę, zmoczyła już miliony chusteczek na całym świecie. Pracując nad partyturą, Puccini przestudiował kulturę i muzykę Japonii, nie poprzestając na zwykłej stylizacji. Wplótł do kompozycji m.in. dziecięce piosenki towarzyszące zabawom w piłkę i muzykę towarzyszącą tradycyjnie świętu kwitnących wiśni. W główne postaci dramatu wcielą się Kristine Opolais i Roberto Alagna. W roli konsula Sharplessa baryton Dwayne Croft.

madame_butterflyLibretto: Luigi Illica i Giuseppe Giacosa.

Obsada:
Kristine Opolais
Maria Zifchak
Roberto Alagna
Dwayne Croft
Soliści, chór, chór dziecięcy i orkiestra The Metropolitan Opera

Karel Mark Chichon dyrygent

Realizatorzy:
Anthony Minghella reżyseria
Michael Levine scenografia
Han Feng kostiumy
Peter Mumford światło
Carolyn Choa przekaz reżyserii i choreografia
Blind Summit Theatre lalki

Przedstawienie trwa około 3 godziny i 30 min.