Zakończone Wystawy Data: 07.04 - 30.04 Miejsce: Galeria MDK

Zapraszamy na wystawę familijną V Pokoleń, której powodem jest jubileusz 45-lecia pracy twórczej Bogusława Marii Boby.

Artysta urodził się w 1947 r. Krakowie (tu w latach 1971-1975 działał w pracowni opraw scenograficznych w TVP Kraków pod kierunkiem głównego scenografa Henryka Ciosa), ale związany był przez lata z Rzeszowem, gdzie od 1976 do 1981 r. był głównym plastykiem miasta, tworząc i realizując program estetyzacji. Obecnie tworzy w Bielsku-Białej, uprawia malarstwo sztalugowe, fresk wielkoformatowy, grafikę, scenografię, instalacje, projektowanie przestrzenne. Pisze różnorodne teksty literackie i scenariusze. Ma na swoim koncie bogaty dorobek pracy dydaktycznej w Wojewódzkim Centrum Wychowania Estetycznego Dzieci i Młodzieży w Bielsku- Białej, przy którym powołał grupę artystyczną „Forma plus”. „W swojej twórczości permanentnie walczy o suwerenność ducha, godność człowieka i piękno formy” [cyt. za: American Biographical Institute].