DKF Puls

Zakończone Filmy Kina Świt Data rozpoczęcia: 30.06 godz.: 20.00 Miejsce: Kino Świt

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z „najwyższej półki”.

Propozycje czerwcowe:

02.06.2016, godz. 20.00

nasza mlodsza siostraNasza młodsza siostra

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

Czas trwania: 2 godz. 8 min.
Reżyseria: Hirokazu Koreeda
Scenariusz: Hirokazu Koreeda
Produkcja: Japonia
Obsada: Haruka Ayase (Sachi Kouda), Masami Nagasawa (Yoshino Kouda), Kaho (Chika Kouda), Suzu Hirose (Suzu Asano), Ryô Kase (Yoshimi Sakashita)

09.06.2016, godz. 20.00

z podniesionym czolemZ podniesionym czołem

Życie nastoletniego Malony’ego to nie bajka. Od momentu, gdy w wieku 6 lat zostaje oddany przez matkę do domu dziecka, ciągle trafia przed sąd dla nieletnich, sprawiając mnóstwo kłopotów wychowawczych. W wyprostowaniu krętej drogi chłopca, próbują mu bezskutecznie pomóc Florence, urzędniczka zajmująca się sprawami dzieci oraz Yann, pracownik socjalny. Dopiero gdy chłopak trafia do poprawczaka, spotyka tam dziewczynę, która daje mu nadzieję na lepsze jutro.

Czas trwania: 2 godz.
Reżyseria: Emmanuelle Bercot
Scenariusz: Emmanuelle Bercot, Marcia Romano
Produkcja: Francja
Obsada: Catherine Deneuve (Sędzia Florence Blaque), Rod Paradot (Malony Ferrandot), Benoît Magimel (Yann), Sara Forestier (Séverine Ferrandot), Diane Rouxel (Tess)

16.06.2016, godz. 20.00
z dalekaZ daleka

Armando to bogaty mężczyzna w średnim wieku, który wabi do swojego domu młodych mężczyzn, oferując im pieniądze. Nie chce ich dotykać, a jedynie oglądać ze ściśle określonej odległości. Śledzi także podstarzałego biznesmena, z którym wydaje się go łączyć traumatyczna przeszłość. Pierwsze spotkanie Armanda z ulicznym chuliganem Elderem ma dość gwałtowny przebieg, ale nie zmniejsza to fascynacji tego samotnego mężczyzny silnym i przystojnym nastolatkiem. Dzięki zachęcie finansowej Elder regularnie odwiedza Armanda, co owocuje powstaniem niespodziewanie intymnej relacji…

Czas trwania: 1 godz. 33 min.
Reżyseria: Lorenzo Vigas
Scenariusz: Lorenzo Vigas
Produkcja: Wenezuela
Obsada: Alfredo Castro (Armando), Luis Silva (Elder), Jericó Montilla (Amelia), Catherina Cardozo (Maria), Jorge Luis Bosque (Fernando)

23.06.2016, godz. 20.00
frankofoniaFrankofonia

Filmy na temat okupacji zwykle koncentrują się na przedstawianiu ruchu oporu. Tutaj mamy do czynienia ze skomplikowaną materią, dotyczącą wyborów dokonywanych w imię wielkiej sztuki. Film rozważa kwestię postrzegania kultury – a tym samym siebie – przez społeczeństwo francuskie i okupujących Francję podczas II wojny światowej nazistów. Łącząc sceny rekonstrukcyjne z nagraniami archiwalnymi reżyser konstruuje narrację wokół Muzeum w Luwrze, skupiając się na relacji Jacquesa Jaujarda, dyrektora Francuskich Muzeów Narodowych, i hrabiego Wolffa Metternicha, przysłanego z Niemiec dla nadzorowania francuskich kolekcji dzieł sztuki. Powstała wnikliwa, poetycka i uszczypliwa wizja tego jak wolność, równość i braterstwo funkcjonują w czasach okupacji.

Czas trwania: 1 godz. 30 min.
Reżyseria: Aleksander Sokurow
Scenariusz: Aleksander Sokurow
Produkcja: Francja, Niemcy
Obsada: Louis-Do de Lencquesaing (Jacques Jaujard), Benjamin Utzerath (Franz Wolff-Metternich), Vincent Nemeth (Napoléon Bonaparte), Johanna Korthals Altes (Marianne)

30.06.2016, godz. 20.00
krolowa pustyniKrólowa pustyni

Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Niezwykła kobieta, która w czasach emancypacji stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Niektórzy mówili o niej „zarozumiała pannica z Oxfordu”. Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia – poza jednym: miłością.

Czas trwania: 2 godz. 8 min.
Reżyseria: Werner Herzog
Scenariusz: Werner Herzog
Gatunek: biograficzny, dramat historyczny
Produkcja: USA, Maroko
Obsada: Nicole Kidman (Gertrude Bell), James Franco (Henry Cadogan), Robert Pattinson (T.E. Lawrence), Damian Lewis (Richard Wylie), Jay Abdo (Fattuh)

Karnety kwartalne (traktowane jako Karta klubowa) w cenie 30 zł w sprzedaży w sekretariacie MDK.
Karnety DKF Puls są podstawą do zakupu biletu na każdy film z repertuaru DKF w cenie 2 zł.
Bilety na pojedynczy film – 12 zł.