Śladami Henryka Sienkiewicza

Zakończone Wyjazdy Data: 18.08 - 19.08

W związku z 100. rocznicą śmierci autora Trylogii oraz trwającym Rokiem Henryka Sienkiewicza zapraszamy na wycieczkę Śladami Henryka Sienkiewicza.

muzeum kochanowskiegoW trakcie wyjazdu odwiedzimy Muzeum Henryka Sienkiewicza, gdzie będziemy czytać fragmenty utworów H. Sienkiewicza.
Prosimy, aby uczestnicy wycieczki zabrali ze sobą egzemplarze książek oraz przygotowali swój ulubiony ustęp wybranej pozycji. Wieczorem w miejscu urodzin autora Qvo vadis, w Woli Okrzejskiej, będzie okazja przeczytać go współuczestnikom wieczornicy.
Podczas dwudniowej wycieczki zwiedzimy dwa miejsca związane z Henrykiem Sienkiewiczem: Wolę Okrzejską oraz Oblęgorek – dar społeczeństwa polskiego dla autora Trylogii.
Zwiedzimy także muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolasie, Muzeum Czartoryskich w Puławach oraz Muzeum Zegarów im. Przypkowskich w Jędrzejowie.
Zapraszamy również na spacer po Sandomierzu.

Program wycieczki:

Termin: 18-19 sierpnia 2016 r.

Dzień I
– zwiedzanie Sandomierza
– Puławy, Muzeum Czartoryskich
– Wola Okrzejska – Muzeum Henryka Sienkiewicza,
Dzień II
– Czarnolas, Muzeum Jana Kochanowskiego
– Oblęgorek, Muzeum Henryka Sienkiewicza
– Jędrzejów, Muzeum Zegarów

Nocleg – Hotel Dwór Sienkiewicz, Wola Okrzejska (kolacja, śniadanie, nocleg).

Koszt: 240 zł/os., w tym: nocleg, obiadokolacja, śniadanie, bilety do muzeów, przewodnicy, transport i ubezpieczenie.

Są jeszcze wolne miejsca!

Zapisy prowadzi sekretariat MDK.