Służąca

Zakończone Filmy Kina Świt Miejsce: Kino Świt

Młodziutką Sookee wichry wojny zabierają do domu bogatej hrabiny Hideko. Ma tam zajmować się panią domu i spełniać jej kaprysy, co akurat nie jest najłatwiejsze. W domu panują wyrafinowane porządki i zasady, a każdy z jego mieszkańców ma swoje obsesje, fetysze i fascynacje. Z początku więc wszystko wygląda tak, jakby Hideko wpadła w niezłą pułapkę bogatych właścicieli i stała się zabawką w prowadzonej między nimi grze. Dopiero po czasie okazuje się, że wszystkie pozory w tym filmie mylą, a tropy skutecznie się plączą. W ferworze uczuć i porywów serca oraz ciała coraz trudniej odróżnić emocje prawdziwe od tych spreparowanych na potrzeby rozgrywki między postaciami. A i Park Chan-Wook do samego końca trzyma wszystkich w niepewności, kto w tej zawiłej fabule gra, a kto już wpadł w sidła prawdziwych uczuć.

Czas trwania: 2 godz. 24 min.
Reżyseria: Chan-wook Park
Gatunek: dramat
Produkcja: Korea Południowa
Obsada: Jung-woo Ha (Hrabia), Min-hie Kim (Panna), Tae-ri Kim (Złodziejka), Jin-woong Jo (Wujek)