Dzieje grzechu

Zakończone Spektakle Data rozpoczęcia: 17.11 godz.: 18.00 Miejsce: sala widowiskowa

Zapraszamy na spektakl Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach Dzieje grzechu.

Dzieje grzechu to nie tylko ukłon w stronę patrona kieleckiego Teatru, ale przede wszystkim próba zmierzenia się z jedną z najciekawszych, choć nieco zapomnianych kobiecych postaci w literaturze polskiej. Spektakl wiernie podążając za powieściowymi losami Ewy Pobratyńskiej, jednocześnie odmalowuje szereg społecznych niesprawiedliwości. Bezlitośnie przy tym konfrontuje świat męskiej, nierzadko seksualnej, fantazji i dominacji z przymusowo podległym mu światem kobiet. Ewa, „kobieta bezdomna”, jawi się niczym tragiczna postać wyjęta z moralitetu. Tyle że jest to moralitet bez happy endu, skoro ponad sto lat od napisania powieści niewiele zmieniło się w naszym społecznym i obyczajowym obrazie. „Dzieje grzechu” to teatr epicki, nowoczesny w formie i komunikatywny w treści. I, co warto podkreślić, jest to ciągle jedna z niewielu realizacji tej powieści w polskim teatrze.

DZIEJE GRZECHUreżyseria: Michał Kotański
adaptacja: Radosław Paczocha
scenografia: Barbara Hanicka
kostiumy: Anna Chadaj
światło: Damian Pawella
muzyka: Lubomir Grzelak
projekcje: Michał Jankowski
ruch sceniczny: Cezary Tomaszewski
obsada: Magda Grąziowska,  Andrzej Plata, Wojciech Niemczyk, Mirosław Bieliński, Marcin Brykczyński, Beata Wojciechowska, Beata Pszeniczna, Janusz Głogowski, Artur Słaboń, Dagna Dywicka, Adrian Wajda, Andrzej Cempura

Spektakl dla widzów od lat 18.

Przed spektaklem, o godz. 16.00, odbędą się zajęcia teatralne. Informacji udziela i zapisy przyjmuje sekretariat MDK.