Zakończone Wystawy Miejsce: Galeria MDK

Zapraszamy serdecznie na wystawę Stowarzyszenia Przeciw Nicości Fotografia ojczysta – wiek XXI.

Pomysłodawcą i niestrudzonym propagatorem idei „fotografii ojczystej” był niemal sto lat temu Jan Bułhak. Utrwalanie obrazu ojczystego kraju, krajobrazu i ludzi, tego co zwyczajne i unikalne w latach tuż po odzyskaniu niepodległości stało się dla niego wyrazem miłości do Ojczyzny. Autorzy wystawy sięgają po ten cudowny w swojej prostocie pomysł, aby w fotografii artystycznej utrwalić piękno różnych zakątków Polski.

Niniejsza wystawa prezentuje wybór prac powstałych w ciągu czterech lat na kilkudziesięciu plenerach fotograficznych.
Autorzy: Mieczysław Wielomski, Lilianna Wolnik, Daniel Ejsymont, Sylwia Larkiewicz, Agnieszka Tomiczek, Ewa Bijak, Niedziela Jerzy, Kasia Łuksza, Mirosław Rak, Bogusława Czajczyk, Lucyna Romańska, Marek Raba, Kazimierz Jastrzembski, Joanna Sawicka, Agata Różycka, Janusz Gawlik, Grzegorz Meisel, Leszek Nowak, Renata Winnicka, Witold Koleszko, Anna Góra, Anna Wyczółkowska, Damian Łękawa