Nagrody Starosty

26 stycznia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie środowiska animatorów i twórców kultury powiatu bielskiego. Takie spotkania to wyjątkowa okazja dla starosty Andrzeja Płonki do złożenia gratulacji i wręczenia pamiątkowych upominków tym, którzy w minionym roku wyróżnili się swoimi osiągnięciami w sferze kultury zarówno w swoich lokalnych społecznościach, jak i w skali powiatu oraz kraju. W gronie wyróżnionych nie zabrakło reprezentacji Miejskiego Domu Kultury. W kategorii Teatr i Kino wyróżnieni zostali Barbara Bielaczyc, kierująca CTM Movimento oraz Józef Grabowski, kierującący kinem Świt w Miejskim Domu Kultury.
Doceniono również młodych solistów Movimento. Za wybitne osiągnięcia w działalności artystycznej, w tym za sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wokalnych oraz zaangażowanie w animowanie i rozwój życia kulturalnego mieszkańców Czechowic-Dziedzic i powiatu bielskiego uhonorowano:
Kornelię Szczypkę – laureatkę III Nagrody oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie arii W.A. Mozarta na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. H. Słonickiej w Suwałkach (wrzesień 2016). W styczniu 2017 została wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej ARS ETGLORIA w Katowicach.
Piotra Brożka – laureata wyróżnień wymienionych wyżej konkursów w Suwałkach i Katowicach.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.