Uroczystość rocznicowa

Zakończone Koncerty Data rozpoczęcia: 19.02 godz.: 15.00 Miejsce: sala widowiskowa

Zapraszamy na obchody 75 rocznicy utworzenia Armii Krajowej. Uroczystość odbędzie się pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

14 lutego br., minie 75 rocznica polskiej organizacji podziemnej, która przyjęła nazwę Armii Krajowej i działała ma terytorium Rzeczpospolitej zajętej przez Niemców i Sowietów. Pierwszym dowódcą został gen. Stefan Grot-Rowecki. AK – podziemne Siły Zbrojne Polskiego Podziemnego Państwa – została rozformowana w styczniu 1945 roku.Władze miasta Czechowic-Dziedzic wraz z Miejskim Domem Kultury, Izbą Regionalną, Miejską Biblioteką Publiczną i Towarzystwem Przyjaciół Czechowic-Dziedzic przygotowały uroczystość poświęconą temu wydarzeniu.
Udział wezmą: 1 Środowiskowa Drużyna Harcerzy Starszych im. Wydzielonej Organizacji Dywersyjnej Armii Krajowej „Wachlarz” oraz Jednostka Strzelecka 3028 Czechowice-Dziedzice Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej

W programie między innymi wykład historyczny i występ Chóru Mieszanego im. St. Moniuszki.

W holu Miejskiego Domu Kultury zostanie zorganizowana okolicznościowa wystawa prezentująca historię Armii Krajowej. Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Izby Regionalnej, Towarzystwa Przyjaciół  Czechowic-Dziedzic i jego członków oraz ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach.
Wstęp wolny.