Wystawa fotografii

Zakończone Wystawy Data rozpoczęcia: 21.04 Miejsce: Galeria MDK

Zapraszamy bardzo serdecznie na wystawę fotografii fotografii CRAZY FOR WORK (Professionisti in allegria, Radośni Profesjonaliści).

Stowarzyszenie kulturalne CPA Cortona Photo Academy jest organizacją powstałą zaledwie w grudniu 2014 roku z inicjatywy grupy przyjaciół z prowincji Arezzo i Perugia, których połączyła wspólna pasja do fotografii. Bardzo szybko liczba jego członków wzrosła do 47, łącząc profesjonalistów z amatorami, młodych i starszych, kobiety oraz mężczyzn. Ich pierwsza wystawa Sfumature del Trasimeno (Odcienie Jeziora Trasimeno) odbyła się w Passignano sul Trasimeno, w prowincji Perugia w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Mamy świadomość tego, że w dobie smartfonów i zdjęć cyfrowych, sfotografowane zostało już niemal wszystko, jednak mimo to członkowie CPA starają się zaprezentować świeży obraz, będący owocem mariażu techniki i wyobraźni. Na wystawie znalazły się prace 26 fotografów, spośród których wielu ukończyło niedawno z doskonałymi wynikami kurs podstaw fotografii, organizowany przez CPA.

Wystawa fotografii CRAZY FOR WORK Professionisti in allegria (Radośni Profesjonaliści) stanowi dowód na głęboki dystans do siebie rzemieślników, handlowców oraz przedstawicieli innych profesji z tego regionu. W dobie pełnej problemów i przeciwności próbują podchodzić do swojej pracy z radością, co stanowi silny przekaz i zaczątek dla lepszej przyszłości.

Stwierdzenie, że praca pod względem powtarzalności, czasu trwania, intensywności czy też finansowym stanowi oś naszego życia jest dość zrozumiałe.. Znacznie mniej oczywistym jest myślenie o niej z uśmiechem. Często zmęczenie, niskie zarobki, biurokracja czy podatki przesłaniają nam pasję i oddanie dla wykonywanej pracy.

Codzienność sprawia, że zapominamy o wyborach przypadkowych i tych z góry założonych, a pożądamy tych, które prowadzą do miłosnych spotkań.

Lekkość spojrzenia sprawia, że patrzymy na wszystko z innej, mądrzejszej i bardziej odpowiedniej perspektywy, ze stosownego dystansu. Delikatnie skrywa rzeczywistość, jak zasłona świtu, jak zapach deszczu burzę, jak zmienny wiatr upływające pory roku. Pozwala zatopić się z lekkością w czasie i przestrzeni.

Niezwykłą, wyrafinowaną umiejętnością, wręcz błogosławieństwem, jest dystans do siebie. Pozwala na podejście do życia bardziej przekonujące, delikatne, ale i owocne.

Niewiele potrzeba… banalnie prosta koncepcja: kryzysy przezwycięża się śmiechem… jak uciekający smutek.

Później już tylko jedno pstryknięcie: zdjęcie, które zawiera w sobie całą historię. I to nie jedną. Fotograf i fotografowany, razem bawią się oszukując czas i przestrzeń fantazją oraz światłem. Grać, jouer jak powiedzieliby Francuzi, grać, ponieważ gra jest pięknym sposobem aby być i stawać się wielkim.

Praca uszlachetnia człowieka i doprowadza go do szaleństwa.

 

Wernisaż wystawy: