Kino letnie – sierpień

Zakończone Filmy Kina Świt Miejsce: Kino Świt

Kino Świt zaprasza na sierpniowe poranne projekcje dla najmłodszych i nieco starszych kinomanów.

Valerian i Miasto Tysiąca Planet

Valerian i Laurelina to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Czas trwania: 2 godz. 17 min.

Reżyseria: Luc Besson

Scenariusz: Luc Besson

Gatunek: akcja, Sci-Fi

Produkcja: Francja, USA

Obsada: Dane DeHaan (Valerian), Cara Delevingne (Laureline), Clive Owen (Arün Filitt), Rihanna (Bubble)

KINÓWKI.pl

Rock Dog

Bono należy do dumnej rasy mastifów tybetańskich. Jego ojciec bardzo chce, aby wstąpił w szeregi elitarnej straży, która strzeże osady przed stadem żarłocznych wilków. Ale kiedy pewnego dnia w łapy Bono trafia radio, wyrzucone z samolotu i młody pies po raz pierwszy słyszy dźwięki rock’n’rolla, już wie, jakie jest jego przeznaczenie. Przekonuje ojca, by dał mu szansę i rusza do wielkiego miasta, aby spełnić marzenie i zostać gwiazdą rocka.

Czas trwania: 1 godz. 20 min.

Reżyseria: Ash Brannon

Scenariusz: Ash Brannon, Kurt Voelker

Gatunek: animacja

Produkcja: Chiny, USA

Mała Wielka Stopa

Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien włochaty rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy. Oczywiście Adam też ma w sobie geny tej niezwykłej istoty, a to niesie ze sobą pewne niezwykłe konsekwencje. Chłopak podobnie jak jego tata posiada szczególne super moce. Wkrótce będzie musiał ich użyć, by obronić siebie i ojca przed tropicielami, którzy na zlecenie pewnej firmy futrzarskiej od lat szukają Yeti. Szykuje się wieeeelka przygoda!

Czas trwania: 1 godz. 32 min.

Reżyseria: Ben Stassen, Jeremy Degruson

Scenariusz: Bob Barlen, Cal Brunker

Gatunek: animacja, komedia

Produkcja: Belgia, Francja

Gang wiewióra 2

W parku panuje zgoda, spiżarnia aż pęka w szwach, a Wiewiór cieszy się zasłużoną opinią szlachetnego spryciarza. A jednak nad futrzaną ferajną znów zbierają się czarne chmury. W mieście chodzą słuchy, że pewien bezwzględny inwestor planuje zamienić miejski park w Park Rozrywki. Zwierzaki wiedzą czym to pachnie: to tak jakby w twojej sypialni ktoś otworzył trzypoziomową dyskotekę. Zatem znów muszą wziąć sprawy w kosmate łapki i z pomocą Wiewióra i uroczej Andzi pokazać ludziom, że zwierzaki z parku nie dadzą sobie w orzechy dmuchać!

Reżyseria: Cal Brunker

Scenariusz: Scott Bindley, Bob Barlen, Cal Brunker