Zakończone Wystawy Data: 08.09 - 22.08 Miejsce: hol kina Świt

Zapraszamy na wystawę poświęconą dziedzickiemu proboszczowi ks. Antoniemu Macoszkowi.

Kapłan, proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych, nauczyciel, społecznik, regionalista, turysta, autor książek, przewodników, człowiek- omnibus, związany ze Śląskiem Cieszyńskim.
Tragicznie zmarły na dziedzickiej plebani. Jego grób znajduje się na cmentarzu w Dziedzicach.
W tym roku, nasi rodacy w Republice Czech zorganizowali o nim i o jego działalności wystawę, w Czeskim Cieszynie.
W Czechowicach-Dziedzicach jako pierwszej miejscowości po Czeskim Cieszynie będzie prezentowana od 8 września do 9 października.
Od 22 września – 9 października wystawa będzie gościła w nawie Kościoła NMP Wspomożenia Wiernych.