Mistrzowie pasów

Zakończone Wykłady Data rozpoczęcia: 21.11 godz.: 10.00 Miejsce: sala widowiskowa

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaprasza na roztańczona lekcję bezpieczeństwa z Mistrzami w pasach.

21 listopada na spotkanie z najmłodszymi uczniami ze szkół podstawowych (klasy 0-3) w Czechowicach-Dziedzicach przyjeżdżają eksperci ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lotos – Mistrzowie w pasach”. Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w PRAWIDŁOWY sposób przekonują się w ramach edukacji poprzez zabawę zarówno dzieci jak i dorośli uczestniczący w niezwykłej Lekcji Bezpieczeństwa prowadzonej w formie koncertu Centrum Uśmiechu. W świat bezpieczeństwa na drogach, w towarzystwie wspaniałych gości z Policji, Urzędu Miasta, przedstawicieli Grupy LOTOS wprowadzi najmłodszych Pan Światełko. Będzie o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, o jeździe na rowerze, a na wesoło instruktaż eksperta kampanii, Łukasza Jendryska, o bezpiecznym podróżowaniu w samochodzie.

Edukacja poprzez zabawę to sprawdzony sposób przyswajania wiedzy, który „Mistrzowie
w pasach” wykorzystują w swoich działaniach zarówno z udziałem dorosłych, jak przede wszystkim z udziałem dzieci. Eksperci kampanii „Lotos – Mistrzowie w pasach” podczas tych spotkań prowadzą instruktaże prawidłowego zapinania pasów oraz edukują, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Lekcje bezpieczeństwa to w ramach koncertu piosenek o ruchu drogowym także zabawy edukacyjne dla najmłodszych podróżujących, konkursy z niespodziankami i nagrodami. Do udziału w spotkaniach zapraszani są oczywiście nauczyciele i rodzice, a także wspierający kampanię przedstawiciele urzędów czy instytucji (lokalnych) oraz media.

Celem prowadzonej od czterech lat kampanii „Lotos – Mistrzowie w pasach” jest edukacja w zakresie PRAWIDŁOWEGO ZAPINANIA PASÓW BEZPIECZEŃSTWA W POJAZDACH. Kampania jest skierowana do kierowców i pasażerów. Ważnym przesłaniem jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa.

 

Ponadto w czasie 4. edycji kampanii organizatorzy starają się kreować MODĘ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW i poszukują wśród uczestników wydarzeń ambasadorów bezpieczeństwa na drodze, apelujących o zadbanie o zdrowie i życie – własne i wszystkich innych użytkowników dróg. Także w Czechowicach-Dziedzicach eksperci brd będą zachęcać najmłodszych, by zostali „Mistrzami w pasach” i „Mistrzami w foteliku”.

Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i dwukrotny Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz.

Patronat nad kampanią objęły m.in. takie instytucje jak: Komenda Główna Policji, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, PIMOT- Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.