I Festiwal Kolęd i Pastorałek

Zakończone Koncerty Data rozpoczęcia: 27.01 godz.: 10.00 Miejsce: sala widowiskowa

Zapraszamy chóry, schole, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne działające na terenie miasta i gminy Czechowice-Dziedzice do udziału w I Festiwalu Kolęd i Pastorałek Śpiewajmy i grajmy Mu.

Wspólny śpiew stanowi pomost pomiędzy pokoleniami, jednoczy ze sobą ludzi o różnych zawodach i zainteresowaniach, daje poczucie jedności i uczy współpracy, która w dzisiejszym świecie ma niezwykłe znaczenie. Festiwal Śpiewajmy i grajmy Mu ma być w założeniu początkiem zaplanowanej na szeroką skalę współpracy i integracji śpiewaków z terenu naszej gminy.

Organizatorem Festiwalu jest Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, a patronat honorowy nad nim objął Burmistrz Miasta Czechowice-Dziedzice Marian Błachut.

UCZESTNICY:
Chór mieszany im. Stanisława Moniuszki pod dyrekcją Dariusza Nużyńskiego
Chór „Cantare” pod dyrekcją Magdaleny Mikody (sala Movimento)
Chór mieszany „Lutnia” pod dyrekcją Krzysztofa Przemyka
Chór św. Józefa w Zabrzegu pod dyrekcją Daniela Strządały (sala nr 24)
Zespół wokalny Movimento plus pod kierunkiem Eweliny Stanclik
CTM Movimento pod kierunkiem Barbary Bielaczyc, dyrygent chóru Ewelina Stanclik
Chór „Bobolanie” pod dyrekcją Eweliny Stanclik
Zespół dziecięcy SP nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach pod kierunkiem Jolanty Karwackiej (Piwnica Muz)

Organizatorem Festiwalu jest Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, a patronat honorowy nad nim objął Burmistrz Miasta Czechowice-Dziedzice, pan Marian Błachut.
Przesłuchania mają charakter otwarty.
Zależy nam, żeby członkowie występujących zespołów siedziały na widowni i słuchały się nawzajem, co sprzyja budowaniu poczucia wspólnoty artystycznej oraz wymianie doświadczeń.
Chóry i zespoły wychodzą na scenę z widowni.
Wstęp dla publiczności jest wolny.

Występy ocenia jury z składzie:
MACIEJ KOŁOCZEK – I zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic
GRAŻYNA KRZANOWSKA – kompozytorka, pedagog, animatorka zycia muzycznego
Dr hab. RAFAŁ MAJZNER – doktor nauk muzycznych, tenor, wieloletni solista Opery Wrocławskiej
Ks. JERZY RYŁKO – proboszcz parafii p.w. NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach
Festiwal ma charakter przeglądu, każdy z biorących w nim udział chórów i zespołów otrzymuje dyplom uczestnictwa. Możliwe jest przyznanie przez Jury wyróżnień za najciekawsze wykonania utworów.
W związku z obchodami Roku Jubileuszowego stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zostanie przyznane nagroda specjalna Burmistrza Czechowic-Dziedzic za wykonanie kolędy „Bóg się rodzi” z obowiązkową ostatnią zwrotką „Podnieś rękę Boże Dziecię”. Wykonanie tej kolędy nie jest obowiązkowe.

PLAN FESTIWALU:

10:00 Rozśpiewki w salach
10:10 Próby akustyczne na scenie
11:00 Otwarcie festiwalu
11:15 Występy chórów i zespołów:
11:15 Chór CTM Movimento

6. Gore gwiazda
7. Kolęda nadziei
8. Bóg się rodzi

12:30 Chór mieszany „Lutnia”
1. Leży, leży
2. Nad Betlejem