LGD Ziemia Bielska

Dotacje Ziemi Bielskiej – bezpłatne szkolenia.

W lutym 2018 r. Lokalna Grupa Działania planuje ogłosić nabory wniosków na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej (w zakresie produktu lokalnego, ochrony środowiska), wzmacnianie kapitału społecznego i zachowanie dziedzictwa lokalnego. Z naborów skorzystać mogą mieszkańcy, osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz instytucje z obszaru LGD (Bestwina, Buczkowice Czechowice-Dziedzice (sołectwa: Bronów, Zabrzeg, Ligota), Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Wilamowice, Wilkowice).

W związku z tym LGD Ziemia Bielska zaprasza wszystkie osoby zainteresowanie pozyskaniem dotacji na bezpłatne szkolenia z przygotowania dokumentacji aplikacyjnej prowadzone przez p. Marzenę Cieślak, eksperta ds. wdrażania podejścia LEADER w ramach PROW 2014-2020.

Szkolenia odbędą się w siedzibie Starostwa Powiatowego, ul. Piastowska 40, Bielsko-Biała (sala 122) w dniach:

15.01.18 r. podejmowanie działalności gospodarczej

16.01.18 r. rozwijanie działalności gospodarczej; wspieranie współpracy między przedsiębiorcami z branży turystycznej

17.01.18 r. zachowanie dziedzictwa lokalnego; wzmacnianie kapitału społecznego

Formularz zgłoszeniowy i program znajdują się na stronie www.ziemiabielska.pl

Wszelkich informacji udziela Biuro LGD Ziemia Bielska pod nr telefonu: 33 813 69 64.

Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska zaprasza osoby związane z Ziemią Bielską, którym bliskie jest dziedzictwo i kultura naszego regionu a także jego promocja na szeroką skalę, na spotkania dotyczące projektu realizowanego przez LGD pt. „Marka lokalna – koncepcja, wizualizacja i badanie rynku”. Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury w Ligocie-Miliardowicach w dniu 26.01.2018, godz. 13.00-15.00.

Głównym celem projektu jest wykreowanie i wdrożenie marki lokalnej Ziemi Bielskiej, przyczyniającej się do budowania pozytywnego wizerunku regionu, jego renomy i rozpoznawalności. Marka Ziemi Bielskiej przyznawana w postaci certyfikatu lokalnym wytwórcom i organizacjom może być wykorzystana do promocji działalności, gdyż w ramach projektu zaplanowano wydanie ilustrowanego katalogu i stworzenie internetowej bazy.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu, którego celem będzie opracowanie założeń marki lokalnej Ziemi Bielskiej. W czasie warsztatów będziemy wspólnie zastanawiać się nad zasobami poszczególnych gmin wchodzących w skład LGD. Będziemy poszukiwać unikatowych, charakterystycznych lokalnych skarbów, tradycji, kulinariów, wyrobów rzemieślniczych itd. Staną się one elementami charakterystycznymi, które będą decydować o wyjątkowości marki lokalnej Ziemi Bielskiej.

Ponadto na spotkaniu obecni będą pracownicy biura LGD, którzy będą prowadzić indywidualne doradztwo w związku ze zbliżającymi się naborami wniosków

W celu rejestracji należy wypełnić formularz internetowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScx7S-dnvhGPp8YZmfatDL6Xwt_7kEVhE3lbw0MV-TSBfoO0g/viewform dostępny także na stronie www.ziemiabielska.pl