Symbole, idee, opowieści…

Zakończone Wykłady Data rozpoczęcia: 09.02 godz.: 19.00 Miejsce: Piwnica Muz

Zapraszamy na wykład z cyklu Symbole, idee, opowieści… o kształtowaniu wizji świata. Dr Monika Miczka-Pajestka przybliży temat Budda jako „wyschła trawa” i inne idee filozofii japońskiej.

W tym sezonie wykładowcy zapraszają Państwa do refleksji na temat kształtowania i przekazu sposobów rozumienia rzeczywistości, a także zmagań z próbami jej intelektualnego okiełznania.

dr Monika Miczka-Pajestka

Dr Monika Miczka-Pajestka ukończyła studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w zakresie kulturoznawstwa ze specjalizacją teatrologiczną, a także studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w zakresie filozofii. Na tym samym Wydziale Nauk Społecznych ukończyła studia doktoranckie z filozofii. Adiunkt w Katedrze Pedagogiki i Psychologii na Wydziale Humanistyczno-Społecznym Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.Zajmuje się problematyką ponowoczesnych przemian, postmodernistycznego sposobu myślenia, kwestiami podmiotu i podmiotowości, a także wielokulturowości i interkulturowości. Interesuje się również zagadnieniami odbioru i odbiorcy, najnowszymi nurtami w teatrze różnych kultur oraz problematyką rozumienia innych kultur.Wybrane publikacje książkowe: monografia „Podmiotowość człowieka w perspektywie nowoczesnej techniki.”Artykuły: „Obraz przemian społeczeństwa informacyjnego a ponowoczesny i postmodernistyczny sposób myślenia o świecie i człowieku”, czy „Podmiot i jego cyfrowa egzystencja”.

Wstęp wolny.