Zakończone Wystawy Miejsce: galeria MDK

Zapraszamy na wystawę Liga Morska i Rzeczna w przededniu 100-lecia czyli „Trzymajmy się morza!”.

Liga Morska i Rzeczna (LMR, LMiR) – polska organizacja społeczna stawiająca sobie za cel propagowanie zagadnień morskich wśród społeczeństwa polskiego. Działała na rzecz rozbudowy floty morskiej i rzecznej.

Autorzy wystawy prezentują Ligę (której nazwa zmieniała się na przestrzeni lat) od strony historycznej na tle konkretnych obszarów jej działalności. Tematyka obejmuje m. in. współdziałanie Ligi z Marynarką Wojenną RP, gospodarkę morską, działaczy i entuzjastów Ligi, symbolikę i działalność oraz formy wychowania morskiego.

Wystawa powstała w oparciu o szeroką kwerendę materiałów źródłowych i współpracę ludzi dobrej woli, którzy udostępnili własne materiały. Jej celem jest ukazanie, jak duże znaczenie dla rozwoju kraju ma mądre i konsekwentne działanie dla dobra narodu i Polski Morskiej.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Wstęp wolny.