Na plaży Chesil

Zakończone Filmy Kina Świt Miejsce: Kino Świt

Latem 1962 roku para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, aby spędzić tam noc poślubną. Florence, córka biznesmena i filozofki, jest utalentowaną skrzypaczką marzącą o założeniu własnego kwartetu smyczkowego. Edward to zdolny absolwent historii, interesujący się wpływem wielkich ludzi na kształt dziejów. Oboje z niepokojem myślą o chwili, gdy skonsumują swoje małżeństwo – ona boi się fizycznego zbliżenia, on obawia się, że nie sprosta czekającemu go zadaniu. Niemożność pokonania barier, nieumiejętność rozmowy o wspólnych problemach, doprowadzą do dramatu.

Ekranizacja książki Iana McEwana jest debiutem filmowym doświadczonego reżysera teatralnego Dominica Cooke’a. Jak mówi McEwan, współpraca z twórcą, którego podejście zostało ukształtowane przez teatr, a nie przez film, jest o wiele lepsza, ponieważ reżyserzy teatralni lepiej odnajdują się w przenoszeniu na ekran tego, co stworzyli pisarze.

Czas trwania: 1 godz. 45 min.
Reżyseria: Dominic Cooke
Scenariusz: Ian McEwan
Gatunek: dramat
Produkcja: Wielka Brytania