Chory z urojenia

Zakończone Spektakle Data rozpoczęcia: 02.10 godz.: 18.00 Miejsce: sala widowiskowa

Chory z urojenia to doskonała komedia mistrza gatunku – Moliera. Znajdziemy w niej wszystko, do czego przyzwyczaił nas klasyk – pełnokrwiste, barwne postacie, arcyśmieszne sytuacje i zwroty akcji.Dodajmy do tego nieco sytuacyjnego humoru i niezwykle szybkie tempo, a wyjdzie nam mieszanka wręcz wybuchowa.

Molier był doskonałym obserwatorem, skrzętnie przenoszącym na karty swoich utworów różne typy charakterów ludzi. Jego teksty są z jednej strony niezwykle żartobliwe, z drugiej zaś zawsze niosą jakieś ważne przesłanie. Tak jest i tym razem, dzięki reżyserowi Waldemarowi Śmigasiewiczowi możemy się pośmiać, ale i zobaczyć w krzywym zwierciadle nasze fanaberie. I w końcu – zastanowić się nad tym, czym są urojenia dzisiaj.

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Reżyseria i opracowanie tekstu Waldemar Śmigasiewicz

Przekład Tadeusz Boy-Żeleński

Scenografia Maciej Preyer

Inspicjent i sufler Anna Jochym

Muzyka Mateusz Śmigasiewicz

Obsada Dagny Cipora, Justyna Król, Barbara Napieraj, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Michał Chołka, Marek Kępiński, Adam Mężyk, Mateusz Mikoś, Piotr Napieraj, Robert Żurek

 

TEATR POLSKA to ogólnopolski program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze.

Celem programu TEATR POLSKA jest docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

W ramach programu TEATR POLSKA od 1 września do 30 listopada 2018 roku w objazd wyruszy 20 teatrów.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa
Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czas trwania 100 min.

Bilety w cenie 15 i 20 zł do nabycia w sekretariacie MDK.