Muka

Zakończone Koncerty Data rozpoczęcia: 24.03 godz.: 14.30 Miejsce: sala widowiskowa

W ramach KOT 2019 zapraszamy  na recital Kuby Bergela Muka.

Spektakl muzyczny miał swoją premierę w lipcu 2018, a teraz zostanie wystawiony w ramach festiwalu KOT.

W programie utwory między innymi z repertuaru Republiki, Lao Che, Korteza, w  nowych aranżacjach utrzymanych w stylu zbliżonym do piosenki aktorskiej.  Będzie zabawnie, refleksyjnie, a może i groźnie, lecz nikomu się krzywda nie stanie! Piosenki dobrane subiektywnie, połączone w zgrabną całość, która opowiada historię pewnego człowieka. Kim jest ten człowiek? Może dla Ciebie jest obcą osobą, a może dojrzysz w nim swoje własne odbicie? Jeśli ktoś lubi dobry wokal i rewelacyjną muzykę, z chęcią skusi się na fascynującą historię opowiedzianą przez legendarne utwory, przy których każdemu albo nóżka tupnie albo łezka się zakręci.

Ewelina Stanclik – fortepian

Kuba Bergel – ukulele

Jakub Krzanowski – perkusja

Piotr Maga – gitara

Maciej Baczak – gitara

Jakub Żemła – bas

oraz aktorzy z Grupy Aktorskiej CTM MOVIMENTO

Barbara Bielaczyc – opieka artystyczna

Gaba Lachendro – choreografia

Justyna Piwowarska – animacje

Kamil Krzanowski – światło i dźwięk

 

Kuba Bergel

Pochodzę z Czechowic-Dziedzic. Tutaj też zachłysnąłem się teatrem, biorąc udział w spektaklach Teatru Muzycznego MOVIMENTO pod kierunkiem Barbary Bielaczyc – „West Side Story”, „Kiss me, Kate!”, „Sen nocy letniej”, „Orfeusz w piekle” czy „Skrzypek na dachu”. Później uczyłem się w Studium Aktorskim przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Tam też miałem możliwość wzięcia udziału „Hamlecie” (reż. Atilla Keresztes) oraz „Królu Edypie” (reż. Grzegorz Kempinsky). Po ukończeniu studium rozpocząłem współpracę z Teatrem Muzycznym ArteCreatura, Teatrem Artenes, Narodowym Teatrem Edukacji, Teatrem Nowym z Krakowa. Jestem współtwórcą „Teatru Czwarta Scena”, gdzie w listopadzie 2017 zdobyliśmy trzecie miejsce na Katowickiej Rundzie Teatralnej spektaklem „Nigdzie tak nie wieje, jak tutaj” (reż. Maria Baładżanow). Brałem udział w warsztatach z techniki Czechowa w AST we Wrocławiu oraz w kursie dubbingu przeprowadzonym we wrześniu 2014 w AST w Krakowie.

Z wykształcenia jestem programistą. Stanowi to dość ciekawe połączenie z moim drugim zawodem, czyli aktorstwem. Pracuję także jako grafik komputerowy, specjalizujący się w aplikacjach internetowych, plakatach teatralnych i efektach specjalnych w filmach. Interesuję się również scenografią teatralną. Mam na swoim koncie kilka zrealizowanych projektów, m.in. do opery „Kserkses” G.F. Händla, czy operetek „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha oraz „Księżniczka Czardasza” Imre Kalmana.

Od listopada 2017 współpracuję z Grupą Filmową Darwin w zakresie efektów specjalnych i postprodukcji.

 

 

Bilety w cenie 15 i 20 zł do nabycia w sekretariacie MDK.