DKF Puls

Zakończone Filmy Kina Świt Data rozpoczęcia: 31.10 godz.: 20:15 Miejsce: Kino Świt

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z „najwyższej półki”.

Propozycje październikowe:

Piranie

Piętnastolatki – Nicola, Tyson, Lollipop, Briatò – chcą zarabiać, kupować markowe ubrania i nowe skutery. Posiadają broń i władzę w mieście. Są jak bracia, nie boją się więzienia ani śmierci. Żyją w permanentnym stanie wojny. Handlują narkotykami, rabują, zabijają bez skrupułów. To szokujący obraz młodego pokolenia – dzieci, dla których nie istnieje przyszłość. Liczy się tylko tu i teraz: pieniądze, władza, przeżyć do jutra.

Czas trwania: 1 godz. 50 min.
Reżyseria: Claudio Giovannesi
Scenariusz: Claudio Giovannesi, Maurizio Braucci
Gatunek: dramat
Produkcja: Włochy
Obsada: Francesco Di Napoli (Nicola), Viviana Aprea (Letizia), Mattia Piano Del Balzo (Briatò), Ciro Vecchione (‚O Russ)

Mowa ptaków

Nakręcony na podstawie scenariusza Andrzeja Żuławskiego ekranowy dialog pomiędzy ojcem i synem, łączący nostalgię z furią, wzniosłość z humorem, oldskulową stylizację z ostrym, przenikliwym spojrzeniem na polską rzeczywistość. Tytułowa „mowa ptaków” jest językiem, jakim posługują się ludzie wykluczeni z agresywnej większości: dręczony przez dzieci nauczyciel historii, wyrzucony z pracy polonista, dziewczyna sprzątająca willę bankiera, niepełnosprawna kwiaciarka i zafascynowana kinem uczennica. Zepchnięci na margines przez brunatną falę, na swoją obronę mają tylko ironię, piosenki i cytaty z klasyków. Tekst Andrzeja Żuławskiego akcentuje degradację inteligencji, która otoczona pogardą dla wiedzy, chamstwem i głupotą, wybiera swoistą splendid isolation. Radykalny artystyczny eksperyment, jakim jest ta opowieść o komunie odrzuconych, łączy energię Wojny polsko-ruskiej z anarchistyczną siłą Chaosu. To prawdziwy stylistyczny tour de force, który w drodze do ekstatycznego finału, wywołuje duchy – sceny, postaci i aurę Szamanki, Opętania, Diabła czy Trzeciej części nocy. Trudno wyobrazić sobie wspanialszy hołd dla ich twórcy. I piękniejszy filmowy list do ojca.

Czas trwania: 2 godz. 18 min.
Reżyseria: Xawery Żuławski
Scenariusz: Andrzej Żuławski
gatunek: dramat
Produkcja: Polska
Obsada: Sebastian Fabijański (Marian), Eryk Kulm jr (Józef), Jaśmina Polak (Ania), Katarzyna Chojnacka (Ala)

Na zawsze razem

David ma 24 lata, dorywcze prace i młodzieńcze marzenia. W wolnych chwilach pomaga siostrze w opiece nad Amandą – uroczą 7- letnią, dziewczynką. Jeden dzień, jedna chwila zmienia ich dotychczasowe życie. Atak terrorystyczny w Paryżu zabiera Amandzie mamę i Davidowi siostrę. Oboje próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości mając tylko siebie nawzajem.

Czas trwania: 1 godz. 47 min.
Reżyseria: Mikhaël Hers
Scenariusz: Maud Ameline, Mikhaël Hers
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja
Obsada: Vincent Lacoste (David Sorel), Isaure Multrier (Amanda Sorel), Stacy Martin (Léna), Ophélia Kolb (Sandrine Sorel)

Krew Boga

Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord. Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby, gdyby nie pomoc Bezimiennego – pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży. Kontynuują wędrówkę połączeni wspólnym celem – chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan. Chociaż chrystianizacja mieszkańców to jedyny sposób, by uchronić ich przed zbliżającą się zagładą, misję bohaterów spróbują zatrzymać kapłan pogan oraz ich wódz, Geowold. Ich działania wystawiają poglądy obcych na wielką próbę. Jednak w ostatnim bastionie „starej wiary” Willibrord i Bezimienny mogą liczyć na nieoczekiwanego sojusznika. Jest nim Prahwe – charyzmatyczna córka Geowolda. Wkrótce miłość skonfrontuje się z nienawiścią, dialog z przemocą, szaleństwo z zasadami, a wielu będzie musiało zginąć…
Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Reżyseria: Bartosz Konopka
Scenariusz: Bartosz Konopka, Przemysław Nowakowski
Gatunek: historyczny
Produkcja: Belgia, Polska
Obsada: Krzysztof Pieczyński (Willibrord), Karol Bernacki (Jan), Wiktoria Gorodeckaja (Prahwe), Jacek Koman (Geowold)

Niewidoczne życie sióstr Gusmao

W swoim nowym filmie brazylijski reżyser przenosi nas do Rio de Janeiro pierwszej połowy lat 50. Osiemnastoletnią Eurídice i dwa lata starszą Guidę łączą nie tylko siostrzane więzy, ale i poczucie, że nie mogą bez siebie żyć.
Mimo że na co dzień przyszło im wychowywać się w konserwatywnym środowisku i nieznoszącej sprzeciwu rodzinie, każda z bohaterek ma jasny plan na życie. Eurídice chce zostać znaną pianistką, podczas gdy Guida marzy o poznaniu prawdziwej, wielkiej miłości. Dramatyczne wydarzenia sprawiają, że kobiety zostają rozdzielone i zmuszone do tego, by żyć osobno, niewiele o sobie nawzajem wiedząc. Nigdy jednak nie tracą nadziei na to, że w końcu się odnajdą.

Czas trwania: 2 godz. 25 min.
Reżyseria: Karim Aïnouz
Scenariusz: Murilo Hauser
Gatunek: dramat
Produkcja: Brazylia
Obsada: Fernanda Montenegro (Starsza Eurídice), Carol Duarte (Eurídice Gusmão), Júlia Stockler (Guida Gusmão), Gregório Duvivier (Antenor)

Karnety kwartalne (traktowane jako Karta klubowa) w cenie 30 zł w sprzedaży w sekretariacie MDK.
Karnety DKF Puls są podstawą do zakupu biletu na każdy film z repertuaru DKF w cenie 3 zł.

Bilety na pojedynczy film – 12 zł.
Zachęcamy do zakupów biletów w przedsprzedaży w kasie kina.