Zdrajca

Przed nami! Aktualności Miejsce: Kino Świt

W najdroższym ze swoich filmów mistrz Bellocchio bez wahania zdradza romantyczną, gangsterską narrację spod znaku „Ojca chrzestnego” na rzecz surowej rekonstrukcji brutalnych wydarzeń.

W jej centrum znajduje się Tommaso Buscetta, boss, który złamał omertę, mafijną zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze, tzw. maxiproces doprowadził do skazania 362 mafiosów. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie Buscetty, dla którego La Cosa Nostra, „nasza sprawa”, zaczęła znaczyć coś zupełnie innego, niż chcieliby szefowie klanów. Co ważne, reżyser nie psychologizuje, nie zgaduje intencji przestępcy, za to z pasją kreśli sytuację człowieka najpierw ściganego przez policję, a później przez mafię, który większość życia spędził w ukryciu.

Czas trwania: 2 godz. 32 min.
Reżyseria: Marco Bellocchio
Scenariusz: Marco Bellocchio, Valia Santella
Gatunek: biograficzny, dramat
Produkcja: Brazylia, Francja, Niemcy, Włochy
Obsada: Pierfrancesco Favino (Tommaso Buscetta), Luigi Lo Cascio (Totuccio Contorno), Fausto Russo Alesi (Giovanni Falcone), Maria Fernanda Cândido (Maria Cristina de Almeida Guimarães),Fabrizio Ferracane (Pippo Calò)

Wytyczne w związku z epidemią SARS-COV-2:

Udział w seansie jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa przez widzów.

Zachęcamy do kupna biletów online za pośrednictwem strony www.mdk.czechowice-dziedzice.pl/repertuar

https://biletyna.pl/Czechowice-Dziedzice oaz do płatności kartą w kasie kina.