Gratulujemy sukcesów!

Gratulujemy międzynarodowych sukcesów młodemu klarneciście Wojciechowi Buczkowi!

Czechowiczanin ukończył Państwową Szkołę Muzyczną l i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.
Aktualnie jest studentem drugiego roku Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie klarnetu dr Piotra Lato.

Młody Czechowiczanin 23 grudnia 2020 roku zdobył pierwszą lokatę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „KINGS PEAK MUSIC COMPETITION” w Stanach Zjednoczonych, a 31 stycznia 2021 roku otrzymał drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Melos-Kyoto” w Japonii.

Wojciech Buczek od początku swojej przygody z muzyką zaangażowany był w życie Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach pod batutą Tomasza Janusza.
Miedzy innymi to właśnie tej orkiestrze zawdzięcza swoje umiejętności, co często podkreśla.
Aktualnie jest instruktorem klarnetu w Miejskim Domu Kultury i serdecznie zaprasza wszystkich chętnych adeptów instrumentu na lekcje gry.