Asako. Dzień i noc

Data i godzina seansu: 30.05.2019 20:00

Asako mieszka w Osace. Zakochuje się w Baku, wolnym duchu. Pewnego dnia chłopak znika bez śladu. Dwa lata później znów spotykamy Asako. Obecnie mieszka w Tokio i spotyka się z Ryohei. Chłopak wygląda dokładnie jak Baku, ale ma zupełnie inną osobowość… Asako. Dzień i noc to rewelacja festiwalu w Cannes, ambitny romans porównywany z dziełami Erika Rohmera i Zawrotem głowy Alfreda Hitchcocka.

Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Reżyseria: Ryûsuke Hamaguchi
Scenariusz: Ryûsuke Hamaguchi, Sachiko Tanaka
Gatunek: dramat
Produkcja: Japonia
Obsada: Masahiro Higashide (Baku/Ryohei), Erika Karata (Asako), Kôji Seto (Kushihashi), Rio Yamashita (Maya)

Tranzyt

Data i godzina seansu: 06.06.2019 20:00

We Francji trwa inwazja nazistowska, a wojska są tuż przed Paryżem. W ostatniej chwili Georg ucieka z miasta i kieruje się do Marsylii. Dla bezpieczeństwa mężczyzna przejmuje tożsamość zmarłego pisarza, którego dokumenty posiada, w tym wizę umożliwiającą wyjazd do Meksyku. W oczekiwaniu na statek wywożący uchodźców z Francji Georg poznaje Marie, poszukującą swojego zaginionego męża – człowieka, pod którego podszywa się jej nowy znajomy.

Czas trwania: 1 godz. 41 min.
Reżyseria: Christian Petzold
Scenariusz: Christian Petzold
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja, Niemcy
Obsada: Franz Rogowski (Georg), Paula Beer (Marie), Godehard Giese (Richard), Lilien Batman (Driss)

 

Yomeddine. Podróż życia

Data i godzina seansu: 13.06.2019 20:15

„Yomeddine” oznacza w języku arabskim „Dzień Sądu”. Fragmentem, który najbardziej nawiązuje do tego pojęcia, jest scena wschodu słońca pod mostem, gdzie Rayes mówi Beshayowi, że „na Yomeddine, wszyscy będziemy równi”. Wyleczony z trądu kopt Rayes i przygarnięty przez niego sierota Beshay po raz pierwszy opuszczają granicę kolonii trędowatych i ze skromnym dobytkiem przytroczonym do grzbietu osła wyruszają w podróż przez Egipt, by odnaleźć to, co zostało z ich korzeni, z ich rodzin. Konfrontują świat ze wszystkimi jego smutkami, trudnościami i chwilami łaski, w poszukiwaniu rodziny, swojego miejsca na świecie, odrobiny człowieczeństwa.
Czas trwania: 1 godz. 33 min.
Reżyseria: A.B. Shawky
Scenariusz: A.B. Shawky
Gatunek: dramat, komedia, przygodowy
Produkcja: Austria, USA, Egipt
Obsada: Rady Gamal (Beshay), Ahmed Abdelhafiz (Obama), Shahira Fahmy (Pielęgniarka)

 

Tolkien

Data i godzina seansu: 18.06.2019 20:15

Tolkien ukazuje kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów. Gdy wybucha I wojna światowa, przetrwanie „braterstwa” staje pod znakiem zapytania, a zdobyte doświadczenia inspirują Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści o „Władcy pierścieni”

Czas trwania: 1 godz. 52 min.
Reżyseria: Dome Karukoski
Scenariusz: David Gleeson, Stephen Beresford
Gatunek: biograficzny, dramat
Produkcja: USA
Obsada: Nicholas Hoult (J.R.R. Tolkien), Lily Collins (Edith Bratt), Colm Meaney (Ojciec Francis), Derek Jacobi (Profesor Wright)

Zapraszamy również na stronę dedykowaną Klubowi Filmowemu DKF Puls: http://dkfpuls.pl