Fantastyczna kobieta

Data i godzina seansu: 01.03.2018 20:15

Orlando planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny. Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

Czas trwania: 1 godz. 44 min.
Reżyseria: Sebastián Lelio
Scenariusz: Sebastián Lelio, Gonzalo Maza
Gatunek: dramat
Produkcja: Hiszpania, Niemcy, USA, Chile
Obsada: Daniela Vega (Marina Vidal), Francisco Reyes (Orlando), Luis Gnecco (Gabo), Aline Küppenheim (Sonia)

 

Ostatni Junak

Data i godzina seansu: 08.03.2018 20:15

Ostatni Junak to krótkometrażowy film dokumentalny o miłości z motocyklami w tle. Reżyserem jest Mikołaj Janik, młody twórca z Wadowic, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Medioznastwa specjalizacji Dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Żyjący w Czechowicach-Dziedzicach bohaterowie filmu Gosia i Krystian udowadniają, że da się jechać szybko nawet po bardzo krętej drodze.

Czas trwania: 15 min.
Reżyseria: Mikołaj Janik
Produkcja: Polska

Dusza i ciało

Data i godzina seansu: 08.03.2018 20:30

Od chwili gdy Maria zostaje kontrolerem jakości w rzeźni w Budapeszcie, zaczynają się zakulisowe szepty. W czasie lunchu w sterylnej kantynie młoda kobieta siada samotnie. Podchodzi do swojej pracy poważnie i ściśle przestrzega przepisów. Jej świat składa się z liczb i danych, które wryły się w jej pamięć od dzieciństwa. Jej szef, trochę starszy od niej Endre, to również spokojny człowiek. Stopniowo zaczynają się poznawać. Odkrywają nie tylko braterstwo dusz, ale nawet to, że mają takie same sny. Ostrożnie próbują sprawić, by się spełniły.

Czas trwania: 1 godz. 56 min.
Reżyseria: Ildikó Enyedi
Scenariusz: Ildikó Enyedi
Gatunek: dramat
Produkcja: Węgry
Obszada: Alexandra Borbély (Mária), Géza Morcsányi (Endre), Réka Tenki (Klára), Ervin Nagy (Sanyi)

 

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Data i godzina seansu: 15.03.2018 20:15

Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego. Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

Czas trwania: 1 godz. 55 min.
Reżyseria: Martin McDonagh
Scenariusz: Martin McDonagh
Gatunek: dramat, komedia, kryminał
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Obsada: Frances McDormand (Mildred Hayes), Woody Harrelson (Szeryf Bill Willoughby), Sam Rockwell (Oficer Jason Dixon), John Hawkes (Charlie)

 

 

Zapraszamy również na stronę dedykowaną Klubowi Filmowemu DKF Puls: http://dkfpuls.pl