Tamte dni, tamte noce

Data i godzina seansu: 05.04.2018 20:00

Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią. Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca, szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. Obycie i wykształcenie oraz talent Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z dorosłym, w pełni ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć – zwłaszcza w obcej mu dotąd dziedzinie – miłości. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.

Czas trwania: 2 godz. 12 min.
Reżyseria: Luca Guadagnino
Scenariusz: James Ivory
Gatunek: melodramat
Produkcja: Brazylia, Francja, USA, Włochy
Obsada: Armie Hammer (Oliver), Timothée Chalamet (Elio Perlman), Michael Stuhlbarg (Pan Perlman), Amira Casar (Annella Perlman)

Piękna i bestie

Data i godzina seansu: 12.04.2018 20:00

Wychodząc na imprezę, studentka Mariam nie mogła przewidzieć, że akurat ta noc zamieni się dla niej w traumatyczny, duszny koszmar, przywołujący klimatem dzieła Franza Kafki. Co zrobić w sytuacji, gdy twoi prześladowcy mogą okazać się równocześnie twoimi wybawcami? Film duetu Barsaoui i Hania to mroczna przypowieść o skorumpowanej moralności, bezprawiu i niesprawiedliwości. Twórcy stawiają jednocześnie wiele odważnych pytań w kontekście łamania praw i godności kobiet – ich zasadność sprawdzi się pod każdą szerokością geograficzną.

Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Reżyseria: Khaled Walid Barsaoui, Kaouther Ben Hania
Scenariusz: Kaouther Ben Hania
Produkcja: Francja, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Tunezja, Liban, Katar
Obsada: Mariam Al Ferjani (Mariam), Ghanem Zrelli (Youssef), Noomen Hamda, Mohamed Akkari

 

Nić widmo

Data i godzina seansu: 19.04.2018 20:00

Londyn, lata pięćdziesiąte. Słynny krawiec Reynolds Woodcock wraz z siostrą Cyril stanowią centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock. Przez życie Woodcocka przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma, która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość.

Czas trwania: 2 godz. 10 min.
Reżyseria: Paul Thomas Anderson
Scenariusz: Paul Thomas Anderson
Gatunek: dramat
Produkcja: USA
Obsada: Daniel Day-Lewis (Reynolds Woodcock), Vicky Krieps (Alma), Lesley Manville (Cyril Woodcock), Camilla Rutherford (Johanna)

 

Młynarski. Piosenka finałowa

Data i godzina seansu: 26.04.2018 18:00

„Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić” – mówi Wojciech Młynarski. W ponad 3500 tysiącach piosenek sportretował mu współczesnych, tworząc Kronikę Polski i Polaków. Jego „W Polskę idziemy”, „Niedziela na głównym” , „Róbmy swoje”, czy „Jeszcze w zielone gramy” wciąż pozostają najtrafniejszymi i najdotkliwszymi obrazami Polski. W tych jego miniaturach wyraźniej odbijał się PRL niż na przykład w trzytomowej powieści – mówi w filmie Janusz Głowacki. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki. „Młynarski. Piosenka finałowa” – film dokumentalny, to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.

Czas trwania: 1 godz. 30 min.
Reżyseria: Alicja Albrecht
Scenariusz: Alicja Albrecht
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: Polska
Obsada: Wojciech Młynarski,Janusz Gajos, Janusz Głowacki, Jerzy Derfel

Zapraszamy również na stronę dedykowaną Klubowi Filmowemu DKF Puls: http://dkfpuls.pl