Schyłek dnia

Data i godzina seansu: 25.04.2019 20:00

Skonstruowany na podobieństwo tajemniczego labiryntu film prowadzi nas przez Budapeszt u progu XX wieku, wtedy wciąż jedną z najważniejszych metropolii Europy; perłę austro-węgierskiego imperium. Przewodniczką po przekwitającym niepostrzeżenie mieście jest młodziutka Irisz, córka właścicieli sklepu z kapeluszami, którzy przed laty zginęli w pożarze. Dziewczyna szuka zaginionego brata, ale też odpowiedzi na pytania o własną tożsamość. Błądzi, zapuszcza się w zaułki i ślepe uliczki, odkrywa wnętrza eleganckich sklepów, pałaców, ale też kryjówki anarchistów i nędzne robotnicze klitki. Oto świat technologicznego triumfu i cywilizacyjnego zacofania, luksusu i niepokoju; świat, w którym o statusie świadczy twój kapelusz. Wyrafinowanie przestaje już jednak chronić przed pulsującą na obrzeżach miasta dziką energią rewolty.

Czas trwania: 2 godz. 24 min.
Reżyseria: László Nemes
Scenariusz: László Nemes
Gatunek: dramat
Produkcja: Węgry
Obsada: Juli Jakab (Írisz Leiter), Vlad Ivanov (Oszkár Brill), Marcin Czarnik (Sándor), Evelin Dobos (Zelma)

Girl

Data i godzina seansu: 02.05.2019 18:00

Zdeterminowana piętnastolatka Lara postanawia zostać profesjonalną tancerką baletową. Mając wsparcie ojca, całkowicie poświęca się tej misji w nowej szkole. Frustracje dorastającej Lary i jej niecierpliwość rosną, gdy zdaje sobie sprawę, iż jej ciało nie wpasowuje się w ścisły rygor baletowy.

Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Reżyseria: Lukas Dhont
Scenariusz: Lukas Dhont, Angelo Tijssens
Gatunek: dramat
Produkcja: Belgia
Obsada: Victor Polster (Lara), Arieh Worthalter (Mathias), Oliver Bodart (Milo), Tijmen Govaerts (Lewis)

 

Ogród rodzinny. Ukochany

Data i godzina seansu: 09.05.2019 20:00

Komedia romantyczna Ukochany to ostatnia część trylogii Ogród rodzinny, która rozgrywa się pod koniec lat 50. XX wieku. Czechosłowacją rządzą komuniści, a przepaść między przedwojennym i powojennym pokoleniem jest przytłaczająca. Dana, nastoletnia córka Vilmy i Jindřicha, poznaje Mirka podczas wakacji spędzanych u wujostwa na wsi. Gdy zaczyna się rok szkolny, Dana wraca do miasta. Wakacyjna miłość trwa pomimo dystansu i upływu czasu. Zakochani spotykają się w weekendy. Związek Dany jest nieakceptowany przez Jindřicha, który zamierza zapewnić córce idealną przyszłość.

Czas trwania: 1 godz. 53 min.
Reżyseria: Jan Hřebejk
Scenariusz: Petr Jarchovský
Gatunek: dramat, komedia, romans
Produkcja: Czechy, Polska, Słowacja
Obsada: Filip Březina, Nikola Čechová, Karel Dobrý, Anna Fialová

 

Free Solo: ekstremalna wspinaczka

Data i godzina seansu: 16.05.2019 20:00

Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan – wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie – wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru. „Free Solo” zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości.

Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Reżyseria: Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: USA
Obsada: Alex Honnold, Tommy Caldwell, Jimmy Chin, Cheyne Lempe

Zapraszamy również na stronę dedykowaną Klubowi Filmowemu DKF Puls: http://dkfpuls.pl