Łagodna

Data i godzina seansu: 09.11.1017 20:00

Kobieta o przykuwającej uwagę, spokojnej twarzy, dostaje zwrot paczki, którą wysyłała do męża przebywającego w więzieniu. Wyrusza w drogę, aby dowiedzieć się o jego losach. Wszelkie informacje, które stara się zdobyć, okazują się jednak „tajemnicą państwową”. Postanawia w końcu pojechać sama do uwięzionego

Czas trwania: 2 godz. 33 min.
Reżyseria: Siergiej Łoźnica
Scenariusz: Siergiej Łoźnica
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja, Holandia, Niemcy, Litwa
Obsada: Vasilina Makovtseva (Łagodna), Marina Kleshcheva (Współczująca), Liya Akhedzhakova (Działaczka na rzecz praw człowieka), Valeriu Andriuţă (Mężczyzna z niebieską twarzą)

Powiernik królowej

Data i godzina seansu: 16.11.2017 20:00

Historia niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania królowej. Wiktoria nadała mu tytuł „munshi”, sekretarza, ale także nauczyciela. Platoniczna relacja łącząca oboje była źródłem plotek i niepokoju na brytyjskim dworze. Spekuluje się, że to dzięki wpływowi Abdula Karima polityka zagraniczna kraju i silny, bezkompromisowy charakter królowej uległy złagodzeniu.

Czas trwania: 1 godz. 46 min.
Reżyseria: Stephen Frears
Scenariusz: Lee Hall
Gatunek: biograficzny, dramat
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Obsada: Judi Dench (Królowa Wiktoria), Ali Fazal (Abdul Karim), Tim Pigott-Smith (Sir Henry Ponsonby), Eddie Izzard (Bertie, książę Walii)

Patti Cake$

Data i godzina seansu: 23.11.2017 20:00

Patricia Dombrowski, a.k.a. Patti Cake$, a.k.a. Killa P., siłuje się z życiem w pozbawionym perspektyw New Jersey. W wieku 23 lat jest wreszcie gotowa wyjść na scenę i zawalczyć o ten sam rodzaj muzycznej nieśmiertelności, jaki stał się udziałem jej idola, rapera O-Z. Prostolinijna i korpulentna Patti posiada ewidentny talent do składania rymów, ale nie jest jej łatwo wyrwać się z domu, który dzieli z babcią na wózku inwalidzkim oraz zgorzkniałą, wiecznie podpitą matką.Wszystko się zmienia, kiedy w bitwie freestylowej na parkingu dziewczyna bez większego trudu demoluje konkurencję. Dreszczyk zwycięstwa sprawia, że Patti decyduje się porzucić dotychczasowe życie i ruszyć w pogoń za marzeniami. Tworzy zespół składający się ze starych i nowych przyjaciół (oraz z babci posiadającej bardzo oryginalny głos).

Czas trwania: 1 godz. 48 min.
Reżyseria: Geremy Jasper
Scenariusz: Geremy Jasper
Gatunek: dramat
Produkcja: USA
Obsada:Danielle Macdonald (Patti), Bridget Everett (Barb), Siddharth Dhananjay (Jheri), Mamoudou Athie (Basterd)

Kobieta z lodu

Data i godzina seansu: 30.11.2017 20:00

Po śmierci męża Hana mieszka samotnie w rodzinnym domu. Jej dwaj dorośli już synowie odwiedzają ją wraz ze swoimi żonami i dziećmi, ale te wizyty na ogół kończą się kłótniami, więc atmosfera w rodzinie jest nienajlepsza. Kiedy Hana spotyka Bronę, twardego mężczyznę uzależnionego od pływania w morzu zimą, przed kobietą otwiera się nagle zupełnie nowy świat. Brona przyjmuje Hanę do swojego zespołu morsów, a ona stopniowo uczy się pokonać strach przed lodowatą wodą. Przede wszystkim jednak na nowo uczy się kochać…
Czas trwania: 1 godz. 46 min.
Reżyseria: Bohdan Sláma
Rcenariusz: Bohdan Sláma
Gatunek: dramat, komedia, romans
Produkcja: Czechy, Francja, Słowacja
Obsada: Zuzana Kronerová (Hana), Pavel Nový (Brona), Daniel Vízek (Ivánek), Václav Neužil (Ivan), Marek Daniel (Petr)

 

Zapraszamy również na stronę dedykowaną Klubowi Filmowemu DKF Puls: http://dkfpuls.pl