Sąsiedzi – z kulturą za pan brat

Zakończone Aktualności Miejsce: Kino Świt
Sąsiedzi

Projekt współfinansowany jest ze środków EFRRoraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Domem Kultury miasta Orlova, w okresie od maja do grudnia 2012 r.
W jego ramach zaplanowano różnorodne działania kulturalne, które odbywać się będą na terenie Polski w Czechowicach-Dziedzicach
i na terenie Czech w Orlovej.
Zadania zrealizowane do tej pory to:
Majowy Bzik Miłosny z udziałem polskich i czeskich grup artystycznych, udział w obchodach Dni Miasta Orlova- występ Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento na deskach kina letniego w Orlovej,
dwa plenery plastyczne- Stare miasto w Orlovej, Pałac Kotulińskich
w Czechowicach-Dziedzicach. Poplenerowe prace artystów będzie można oglądać na wernisażu 14 września w galerii MDK. Uwieńczeniem działań malarskich będzie wydanie kalendarza dwujęzycznego na 2013 rok.