Koncert Andrysek Tango Quintette

Zakończone Koncerty Data rozpoczęcia: 06.02 godz.: 16.30 Miejsce: sala widowiskowa

Zapraszamy na koncert Andrysek Tango Quintette.


Wystąpią:

Marek Andrysek – akordeon, Piotr Kopiński – fortepian, Marek Nosal – gitara elektryczna, Kazimierz Skowronek – skrzypce, Aleksander Mazanek – kontrabas.

W programie Astor Piazzola: Verano Porteño, Otoño Porteño, Primavera Porteña, Invierno Porteño, Milonga del angel, Michelangelo 70 Kicho, Nuestro Tiempo, Adios Nonino, Oblivion

marek-andrysekMarek Andrysek – koncertujący akordeonista, solista i kameralista, profesor Akademii Muzycznej w Katowicach, wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Chorzowie. Studia w w katowickiej Akademii Muzycznej ukończył w klasie prof. Joachima Pichury w 1989 roku z wyróżnieniem. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. w Klingenthal (I nagroda), Arenzano (IV miejsce), Bardolino (I nagroda i Grand Prix) i Castelfidardo (III miejsce). Odbył wiele podróży koncertowych. Jest muzykiem niebywale wszechstronnym. Jego repertuar obejmuje utwory od baroku do muzyki współczesnej. Znakomity warsztat instrumentalny, wysoka muzykalność, silna, fascynująca osobowość estradowa czynią z niego w opinii słuchaczy niezrównanego interpretatora wielu wykonywanych utworów. Nagrywa, promuje często dzieła awangardowe, dopełnił wielu prawykonań – także kompozycji jemu dedykowanych lub powstałych z jego inspiracji.

kazimierz-skowronekKazimierz Skowronek – jest wychowankiem m.in. prof. Pawła Puczka (ukończone z wyróżnieniem katowickie Liceum Muzyczne) , prof. Kai Danczowskiej (dyplom magisterski z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Krakowie ) oraz prof. Wandy Wiłkomirskiej (dyplom studiów podyplomowych z notą 1 w Hochschule für Musik Heidelberg-Mannheim – stypendysta Katholisher Akademischer Ausländer Dienst).
Uzyskał I nagrodę i nagrodę specjalną na V Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Adelajdzie (Australia) oraz II nagrodę (ex aequo- I nagrody nie przyznano) oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie Mitu Karola Szymanowskiego na III Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi.
Od 1988 roku pracuje w Akademii Muzycznej w Katowicach, w chwili obecnej jako adiunkt ze stopniem doktora habilitowanego. Pracę tę łączy ze stanowiskiem II koncertmistrza w Odense Symfoniorkester w Danii. Jako solista występował m.in. z Odense Symfoniorkester, Odense Domkirkes Kammerorkester, Śląską Orkiestrą Kameralną, orkiestrami filharmonicznymi w Rzeszowie, Krakowie, Zielonej Górze, Jeleniej Górze.
Prowadzi działalność kameralną (tak w duetach jak i większych składach).
marek-nosalMarek Nosal – muzyk, gitarzysta, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Aliny Gruszki (dyplom z wyróżnieniem w 1993). W roku 2006 uzyskał stopień doktora, a w roku 2014 stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej. Jest laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gitarowych. Zdobył również II nagrodę na V Ogólnopolskim Konkursie Kompozycji na Gitarę Klasyczną za utwór Recytatyw i Aria (2001). Jako solista i kameralista oraz w koncertach z orkiestrą występował w kraju i za granicą (Niemcy, Belgia, Hiszpania, Portugalia, Grecja). Koncertował m.in. z orkiestrami Filharmonii: Śląskiej, Lubelskiej, Częstochowskiej, Olsztyńskiej, NOSPR, orkiestrami kameralnymi: Aukso, Śląską, Camerata Impuls, Archetti oraz z Kwartetem Śląskim. Dokonał prawykonań utworów polskich kompozytorów (w tym trzech koncertów na gitarę i orkiestrę: Edwarda Bogusławskiego, Aleksandra Lasonia i Aleksandra Nowaka) oraz nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych (m.in. J.S.Bach, A.Piazzolla, polska muzyka współczesna). Jest autorem publikacji „Twórczość kompozytorów polskich na gitarę solo po 1945 roku. Zagadnienia artystyczno – wykonawcze na wybranych przykładach”.
Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego oraz nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. M.Karłowicza w Katowicach. Jego uczniowie i studenci wielokrotnie zdobywali laury na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Często wyróżniany za osiągnięcia pedagogiczne, zapraszany do uczestnictwa w pracach jury konkursów gitarowych oraz do prowadzenia warsztatów i lekcji mistrzowskich. Został uhonorowany m.in. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz Nagrodą Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

piotr-kopinskiPiotr Kopiński edukację muzyczną rozpoczął w chórze chłopięcym „Mieleckie słowiki” Stanisława Steczkowskiego. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach i École Normale de Musique A. Cortot w Paryżu (Dyplom w wyróżnieniem). Stypendysta Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie (w roku 1990 i 1992) oraz rządu francuskiego (w roku 1994 i 2002), a także Comité du A. Roussel (w roku 1995). W 2007 r. uzyskał stopień doktora, a w 2015 doktora habilitowanego w Akademii Muzycznej w Katowicach.
Od 1996 r. tworzy duet fortepianowy z żoną Agnieszką. W 2000 r. wystąpili z recitalem na dwa fortepiany w Central Washington University w U.S.A. oraz poprowadzili warsztaty pianistyczne dla studentów tej uczelni. Duet ten realizuje przede wszystkim własne projekty w oparciu o wspólnie dzieloną fascynację muzyką nowoczesną i współczesną. Powstała płyta z własną aranżacją „Pietruszki” i „Święta wiosny” Strawińskiego na dwa fortepiany i perkusję. W przygotowaniu jest płyta z muzyką na dwa fortepiany zestrojone w interwale ćwierćtonu.
Od kilku lat Piotr Kopiński współpracuje z wybitnym akordeonistą Markiem Andryskiem, grając w zespole „Andrysek Tango Quintette”.
Piotr Kopiński pracuje również jako pianista-solista w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, z którą występuje jako muzyk orkiestrowy, kameralista i solista. Z tym zespołem dokonał również nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia, Telewizji, na płyty CD oraz DVD.

aleksander mazanekAleksander Mazanek urodził się 1977 w Katowicach . Edukację muzyczną rozpoczął w 1984 w PPSM im. St. Moniuszki w Katowicach , którą później kontynuował w Liceum Muzycznym im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W latach 1996-2001 był studentem w klasie kontrabasu Waldemara Tamowskiego na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Wielokrotny uczestnik i laureat konkursów kontrabasowych w kraju i zagranicą. Od 1999 roku kontrabasista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach jak również Kwartetu Kontrabasowego Nospru. Współpracuje z wieloma zespołami symfonicznymi i kameralnymi w kraju i zagranicą .

 

 

Bilety w cenie 15 i 20 zł do nabycia w sekretariacie MDK.