DKF Puls

Zakończone Kino Świt Data rozpoczęcia: 28.11 godz.: 20.00 Miejsce: Kino Świt

Zapra­szamy na projekcje w ramach Dys­ku­syj­nego Klubu Fil­mo­wego Puls. Przed­sta­wiamy listopadową pro­po­zy­cję obra­zów, któ­rych wybór doko­nany został przy Pań­stwa udziale.

7563390.307.11.2013, godz. 20.00

Najlepsze najgorsze wakacje

14-letni Duncan spędza wakacje z matką Pam, jej apodyktycznym chłopakiem  i jego córką Steph. Niespodziewanie, wyobcowany i zamknięty w sobie chłopak zaprzyjaźnia się z towarzyskim Owenem, kierownikiem parku wodnego. Dzięki sekretnej przyjaźni z mężczyzną, chłopak powoli otwiera się na innych.
Czas trwania: 1.43 min.
Gatunek: dramat, komedia
Produkcja: USA
Reżyseria: Nat Faxon, Jim Rash
Scenariusz: Nat Faxon, Jim Rash
Obsada: Liam James (Duncan),  Toni Collette (Pam),  Steve Carell (Trent),  AnnaSophia Robb (Susanna),  Allison Janney (Betty),  Sam Rockwell (Owen)

 

z miłości do14.11.2013, godz. 20.00

Z miłości do…

 

Para głównych bohaterów, Marion i Arthur, to starsze małżeństwo, mieszkające w obskurnym blokowisku w Newcastle. Ona, niezmiennie pogodna, otwarta na ludzi, uśmiechnięta i życzliwa, uczęszcza na próby chóru emerytów, prowadzone przez młodą nauczycielkę śpiewu, Elisabeth w osiedlowej świetlicy. On, zgorzkniały, mrukliwy tetryk, skłócony z synem, stroniący od ludzi, dowozi tylko swoją schorowaną żonę,  na wózku inwalidzkim raz w tygodniu na próby, samemu nie wchodząc nawet na salę. Ponieważ chór przygotowuje się do konkursu śpiewaczego, Elisabeth wybiera repertuar składający się z dość zaskakujących i nie oczywistych evergreenów, w rodzaju „Let’s talk about sex”. Artur, kochający Marion do nieprzytomności, pogrążający się coraz bardziej w smutku i samotności, uważa to wszystko za kompletną bzdurę, wyczerpującą niepotrzebnie jej energię i resztki sił witalnych. Podczas całej historii bohater, pod wpływem  ciągu rozmaitych perypetii i zdarzeń,  przechodzi przemianę, stając się innym człowiekiem, pojednując się z synem, otwierając się bardziej na ludzi.

Czas trwania: 1.33 min.
Gatunek: dramat, komedia, romans, muzyczny
Produkcja: Wielka Brytania/Niemcy
Reżyseria: Paul Andrew Williams
Scenariusz: Paul Andrew Williams
Obsada:  Terence Stamp (Arthur),  Vanessa Redgrave (Marion), Gemma Arterton (Elizabeth), Christopher Eccleston (James), Anne Reid (Brenda),  Ratisha Belush (Widz),  Ram John Holder (Charlie)

the story21.11.2013, godz. 20.00

The Story of Film – Odyseja filmowa

Część 3 – 1918-1935: Wielcy buntownicy kina na całym świecie

Lata 20. XX wieku to złota era w dziejach kina. Odwiedzamy Paryż, Berlin, Moskwę, Szanghaj, Tokio, by odkryć miejsca gdzie coraz dalej przesuwano granicę możliwości medium. Niemiecki ekspresjonizm, radziecka szkoła montażu, francuski impresjonizm i surrealizm były pełnymi pasji filmowymi ruchami tamtych czasów, ale zdecydowanie mniej wiemy o niezwykłych filmach z Chin, czy Japonii i wielkiej, dziś już zapomnianej gwieździe – Ruanie Lingyu.

Część 4 – Lata 30.: Amerykańskie gatunki filmowe i znakomite kino europejskie

Pojawienie się dźwięku w kinie wywróciło wszystko do góry nogami. Widzimy, jak rodziły się nowe filmowe gatunki: komedia screwball, kino gangsterskie, horror, western, musical i poznajemy mistrza wielu z nich – Howarda Hawksa. W Anglii objawia się Alfred Hitchcock, a reżyserzy z Francji stają się mistrzami w budowaniu wyjątkowej atmosfery i nastroju. Okazuje się też, że wielkie filmy z 1939 roku – „Przeminęło z wiatrem”, „Czarnoksiężnik z Oz”, „Ninoczka” – mają ze sobą coś wspólnego.

Garunek: dokument
Produkcja: Wieka Brytania
Obsada:  Mark Cousins (Prezenter),  Aleksander Sokurow,  Norman Lloyd,  Lars von Trier,  Paul Schrader,  Haskell Wexler,  Wooping Yuen, Samira Makhmalbaf

 

prywatny wszechświat28.11.2013, godz. 20.00

Konkurs filmowy

Prywatny wszechświat

 

Petr i Jana pobrali się w 1974 roku i zamieszkali razem z  babciami w niewielkim jednopokojowym mieszkaniu w Pradze. Rok po ślubie na świat przyszedł ich pierwszy syn – Honza. To właśnie skłoniło Petra do rozpoczęcia dokumentacji ich rodzinnego życia i czasów, w których przyszło im funkcjonować, w formie pisanego i kręconego kamerą dziennika. „Prywatny wszechświat” Heleny Třeštíkovej wykorzystuje te nagrania, stając się tym samym próbą „uchwycenia” czasu i realiów czeskiego życia oraz 40 lat najnowszej historii naszego południowego sąsiada. Ironiczne dopełnienie stanowią klipy z muzyką Karela Gotta, które pozwalają spojrzeć z innej strony na wielobarwny, dowcipny i fascynujący portret społeczno-politycznych zmian czeskiego społeczeństwa aż do końca pierwszej dekady XXI wieku.

Czas trwania: 1.23 min.
Gtunek: dokument
Produkcja: Czechy
Reżyseria: Helena Třeštíková
Scenariusz: Helena Třeštíková

 

Kar­nety kwar­talne (trak­to­wane jako Karta klu­bowa) w cenie 30 zł w sprze­daży w sekre­ta­ria­cie MDK. Bilety na poje­dyn­czy film — 15 zł.
Kar­nety DKF Puls są pod­stawą do zakupu biletu na każdy film z reper­tu­aru DKF w cenie 2 zł.

Zachę­camy do zakupu bile­tów w przed­sprze­daży w kasie kina.