VI Festiwal Poezji Słowiańskiej

Zakończone Aktualności Data rozpoczęcia: 15.11 godz.: 17.00 Miejsce: Pałac Kotulińskich

W ramach VI Festiwalu Poezji Słowiańskiej Warszawa – Londyn – Czechowice-Dziedzice zapraszamy na spotkania z poezją i jej twórcami  – poetami polskimi i z zagranicy.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii związanych ze spotkaniami poetyckimi, które odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach oraz Zamku Kotulińskich w ostatnich latach.

Odbędzie się również prezentacja książek gości i poetów związanych z Czechowicami.

Goście Festiwalu: Aleksander Nawrocki, wiersze i piosenki Aleksego Wróbla, Łyczezar Seliashki, Barbara Jurkowska, Dominik Witosz

 

piątek, 15 listopada, godz. 17.00

Spotkania autorskie w Zamku Kotulińskich

sobota, 16 listopada, godz. 17.00

Koncert poetycko-muzyczny w Miejskim Domu Kultury

niedziela, 17 listopada, godz. 11.00

70. Bielska Edycja Krakowskiego Salonu Poezji, Galeria Bielska BWA
Gość salonu: Aleksander Nawrocki
Temat przewodni: Słowo – droga do człowieka

Muzyczno – artystyczną stronę Festiwalu wypełnią:
Janusz Kohut – kompozytor i pianista
Gosia Narewska – wokalistka grupy KaMPe z Londynu
Ewa Batycka – aktorka z Bielska-Białej,

Czechowicki Teatr Muzyczny Movimento i Mariusz Hanulak

 

Nawrocki Aleksander Nawrocki Redaktor naczelny dwumiesięcznika POEZJA dzisiaj, prezes i właściciel Wydawnictwa Książkowego IBiS, od roku 2001 organizator Światowych Dni Poezji UNESCO, od 2008 roku organizator Festiwali Poezji Słowiańskiej, poeta, prozaik, eseista, tłumacz, laureat prestiżowych nagród międzynarodowych.

AleksyWrobelAleksy Wróbel

Założyciel i lider grupy artystycznej KaMPe (Koło Młodych Poetów) w Londynie, promującej młodych poetów, muzyków, wokalistów, malarzy, fotografików. KaMPe, członek zarządu Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie., animator kultury, przez wiele lat związany z działalnością  Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, autor piosenek wydawanej obecnie płyty ,,wyznania pana A”. W roku 2011 ukazał się zbiór jego poezji pt. Ziarenka czasu.