DKF Puls

Zakończone Kino Świt Data rozpoczęcia: 27.02 Miejsce: Kino Świt

Kino Świt i Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zapraszają w każdy czwartek na projekcję filmów spoza repertuaru, wybranych spośród najnowszych propozycji „z najwyższej półki”.


Dziś jestem blondybką06.02.2014, godz. 20.00

Dziś jestem blondynką

Sophie  jedzie ze swoją przyjaciółką Annabel  świętować Sylwestra w Antwerpii. Z optymizmem spogląda na nadchodzący rok. Niestety w zabawie coraz bardziej przeszkadza jej duszący kaszel, dlatego po powrocie do rodzinnego Hamburga decyduje się na wizytę w szpitalu. Po dokładnych badaniach okazuje się, że jego przyczyną jest ciężka odmiana nowotworu. Choć wspierają ją przyjaciele i rodzina ze zdumieniem odkrywa, że nie traktują jej już tak samo. Dziewczyna postanawia mężnie stawić czoła chorobie i nie pozwolić, by zaszufladkowano ją jako kolejną smutną pacjentkę. Żegna się ze swoimi pięknymi włosami i postanawia kupić dziewięć rożnych peruk. Nagle okazuje się, że ma siłę nie na jedno, ale na dziewięć wspaniałych żyć.

Czas trwania: 1 godz. 55 min.
Gatunek: dramat, komedia
Produkcja: Niemcy
Reżyseria: Marc Rothemund
Scenariusz: Kati Eyssen
Obsada: Lisa Tomaschewsky (Sophie Ritter), Karoline Teska (Annabel), David Rott (Rob),  Alice Dwyer (Saskia Ritter),  Peter Prager (Wolfgang Ritter)

Za tych co na morzu13.02.2014, godz. 20.15

Za tych co na morzu

Aaron jest młodym rybakiem mieszkającym w niewielkiej osadzie na wybrzeżu Szkocji. Udaje mu się uratować z tajemniczego wypadku na morzu, w którym giną wszyscy pozostali członkowie załogi, w tym jego brat. Mieszkańcy wioski pod wpływem miejscowych legend zaczynają obarczać go winą za całe zdarzenie. Aaron nie chce pogodzić się ze śmiercią brata i wyrusza na jego poszukiwania.

Czas trwania: 1 godz. 33 min.
Gatunek: dramat
Produkcja: Wielka Brytania
Reżyseria: Paul Wright
Scenarisz: Paul Wright
Osada: George MacKay (Aaron), Kate Dickie (Cathy), Michael Smiley,  Michael Smiley, Sharon MacKenzie (Iris)

The story20.02.2014, godz. 20.30

The Story of Film: Odyseja Filmowa

 

Część 9 1967-1979: Nowe kino amerykańskie

Niezwykła historia dojrzewania amerykańskiego kina na przełomie lat 60. i 70. Buck Henry, scenarzysta Absolwenta, opowiada o satyrze tamtych czasów, Paul Schrader wspomina w Nowym Jorku pracę nad Taksówkarzem, Robert Towne zdradza mroczne strony Chinatown, a Charles Burnett opisuje narodziny Czarnego Kina Ameryki.

Część 10 1969-1979: Radykalizm lat 70.

Lata 70. to czas, kiedy kino próbowało zmieniać świat. Podróż zaczynamy z Wimem Wendersem   w Niemczech, potem ruszamy do Wielkiej Brytanii, by porozmawiać z Kenem Loachem, a następnie znaleźć się we Włoszech i Australii, gdzie rodziło się nowe kino. Stamtąd już stosunkowo blisko do Japonii, która wtedy produkowała jedne z najbardziej poruszających filmów na świecie. Niezwykłe rzeczy działy się też w Afryce i Południowej Ameryce, a wszystko kończy się jednym z ulubionych filmów Johna Lennona – Świętą górą.

mężczyzna prawie27.02.2014, godz. 20.15

Mężczyzna prawie idealny

 

Henrik i Tone bardzo się kochają. Ich związek właśnie wkracza w nową fazę. Niedawno wprowadzili się do nowego mieszkania, kupili niezły samochód, a przede wszystkim spodziewają się pierwszego dziecka. Ale 35-letni Henrik przechodzi kryzys tożsamości. Z jednej strony, chce ignorować dorosłość i spędzać czas na wygłupach z przyjaciółmi. Z drugiej – musi wreszcie stać się mężczyzną i zadbać o Tone i dziecko. Niezdolność do wyrażania własnych emocji, a zwłaszcza nieumiejętność ich komunikowania, prowadzi Henrika do dziecinnego buntu, który staje się zagrożeniem dla jego relacji z Tone.

Czas trwania: 1 godz. 20 min.
Gatunek: dramat, komedia
Produkcja: Norwegia
Scenariusz: Martin Lund
Reżyseria: Martin Lund
Obsada: Henrik Rafaelsen (Henrik), Kim Eidhagen (Fredrik),  Tov Sletta (Geir),  Per Kjerstad (Kenneth),  Janne Heltberg Haarseth (Tone)

Karnety kwartalne (traktowane jako Karta klubowa) w cenie 30 zł w sprzedaży w sekretariacie MDK. Bilety na pojedynczy film — 15 zł.
Karnety DKF Puls są podstawą do zakupu biletu na każdy film z repertuaru DKF w cenie 2 zł.

Zachęcamy do zakupu biletów w przedsprzedaży w kasie kina.