XVII Spotkania Artystyczne Przedszkolaków Gminy Czechowice-Dziedzice

Zakończone Spotkania Data rozpoczęcia: 10.05 godz.: 9.30 Miejsce: sala widowiskowa

Zapraszamy serdecznie na XVII Spotkania Artystyczne Przedszkolaków Gminy Czechowice-Dziedzice.

Wezmą w nich udział dzieci z 19 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy, czyli 510 dzieci występujących. Do tego dochodzą często zasiadający na widowni przedstawiciele rodzin dzieci i koledzy z innych grup. Spotkania odbywają się tradycyjnie w maju już od roku 2002. Od pierwszej do szesnastej edycji wystąpiło w nich około 8800 przedszkolaków, a łącznie z rokiem bieżącym to 9310 małych artystów.
Dzieci prezentują swoje dokonania artystyczne z wielką chęcią, równie chętnie oglądają występy swoich kolegów. Formuła Spotkań umożliwia różnorodność form i treści występów. Są one miejscem prezentacji i wymiany doświadczeń, pokazania pracy przedszkola na szerszym forum. Z roku na rok zauważyć można coraz bardziej twórczą pracę nauczycielek i rytmiczek, które ciekawie potrafią wykorzystać doświadczenia zdobyte na różnych formach doskonalenia zawodowego.

Dla dzieci oprócz radości występowania na scenie liczy się też nagroda. Spotkania nie są konkursem, małe dziecko tańczy, śpiewa, recytuje najlepiej jak umie, a ostateczny efekt nie zależy tylko od niego, lecz od warunków jakie ma placówka. Wszystkie dzieci angażują się jednakowo, muszą więc dostać jednakowe nagrody, z których będą mogły korzystać wspólnie w przedszkolu.
Nagrody te, w formie pomocy dydaktycznych, zabawek odpowiedniej jakości, książek czy instrumentów muzycznych wzbogacają bazę wszystkich placówek, co uatrakcyjnia zajęcia i pobyt dziecka w przedszkolu. Dzieci otrzymują też pamiątkowe dyplomy dla każdej placówki.

Inicjatorami i współorganizatorami Spotkań są nauczycielki: Anna Kruczek i Urszula Siudak oraz dyrektor MDK Bolesław Folek. One zajmują się stroną organizacyjną (kontakty z placówkami, program), a MDK użycza nieodpłatnie sali widowiskowej oraz zapewnia obsługę techniczną, plastyczną (plakat, drukowanie zaproszeń, programów, dyplomów), zakup nagród, zamawianie autobusów i wszelką inną pomoc.
Od 2007 roku Spotkania Artystyczne Przedszkolaków objęte są patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic, który zawiera: ufundowanie nagród rzeczowych i dowóz dzieci autobusami.
„Dobrym duchem” Spotkań jest zaprzyjaźniona pani Grażyna Krzanowska, kompozytor i wykładowca w bielskiej Szkole Muzycznej i twórca Małej Akademii Muzyki w Czechowicach-Dziedzicach, która skomponowała dla nas muzyczną wizytówkę imprezy, czyli „Sygnał Przedszkolaków”, towarzyszący nam podczas występów już od 2004 roku. Za to bardzo jej dziękujemy.
Patronat honorowy sprawuje burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut; patronat artystyczny pani Grażyna Krzanowska; patronat medialny „Gazeta Czechowicka”, Radio „Bielsko”, Portal Informacyjny Miasta i Gminy Czechowice-Dziedzice www.czdz.pl

Partnerami są: Sklep KSEROTEKA Czechowice-Dziedzice ul. Kolejowa 27 (drukowanie programów Spotkań w dużym formacie), Sklep „Świat Zabawek BRN” Czechowice-Dziedzice ul. Słowackiego 13a, „MIKROTEKST” Adam Waleczek, (serwis internetowy – fotoreportaże).

SPOTKANIA ARTYSTYCZNE PRZEDSZKOLAKÓW doczekały się stałej ekspozycji zdjęć w antyramie na jednej ze ścian wewnątrz MDK (obok wejścia do sekretariatu).
Spotkaniom zawsze towarzyszy wystawa prac plastycznych przedszkolaków w holu MDK.

W tym roku będzie to pokonkursowa wystawa Plastycznego Konkursu Ekologicznego pt. „Smog nas dusi, smog nas truje… Nie! Smogowi ja dziękuję!!! Czyste powietrze dla Czechowic.”, w którym nagrody ufundowała Grupa Lotos. Będą one rozdane przy okazji wręczania nagród za uczestnictwo w SPOTKANIACH ARTYSTYCZNYCH PRZEDSZKOLAKÓW.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy lubią dobrą i wartościową rozrywkę, do przyjścia w tym dniu do MDK, oglądania popisów małych artystów i wspólnej zabawy.

Urszula Siudak