Warsztaty Muzyki Liturgicznej

Zakończone Spotkania Data: 14.09 - 16.09 Miejsce: Parafia św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach

Zapraszamy serdecznie na Warsztaty Muzyki Liturgicznej „Per Crucem ad Lucem”.

Jest to forma pracy nad doskonaleniem warsztatu muzycznego dla wokalistów i instrumentalistów połączona ze zdobywaniem wiedzy na temat liturgii i teorii śpiewu. Dedykujemy je twórcom kultury związanym z Czechowicami-Dziedzicami, dlatego będzie również okazja żeby zapoznać się z ich sylwetkami. Warsztaty poprowadzą znani i charyzmatyczni kompozytorzy i muzycy.

Program:

piątek, 14 września

17.00 Recepcja
18.00 Msza Święta na rozpoczęcie
19.00 – 21.30 Warsztaty

sobota, 15 września

8.30 Jutrznia
9.00 – 13.00 Warsztaty
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.30-19.30 Warsztaty

niedziela, 16 września

10.00-12.30 Warsztaty
14.00-16.00 Warsztaty, przygotowanie liturgii
16.00 Msza Święta na zakończenie warsztatów

 

Prowadzący:

Hubert Kowalski – wszechstronny muzyk prowadzący wielokierunkowe działania artystyczne. Kompozytor, dyrygent, producent muzyczny, kontrabasista.

Piotr Pałka – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (1999 rok, dyplom z wyróżnieniem w klasie prof. Marty Zoszak-Wierzbiniec, kompozytor i instrumentalista.

Paweł Bębenek – polski śpiewak, kompozytor, dyrygent, związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze Ojców Dominikanów.

Zajęcia obejmują warsztaty emisyjne, emisję zbiorową, emisję wokalną w podziale na 4 głosy, rozczytywanie nut, a także krótkie wykłady dotyczące liturgii oraz prezentację sylwetek artystów wywodzących się lub związanych z Czechowicami-Dziedzicami.

Dla śpiewających warsztaty będą doskonałą okazja do podniesienia swoich kwalifikacji i wydoskonalenia warsztatu muzycznego. Dla amatorów dobrą okazją by, pod okiem mistrzów, rozwinąć swoje możliwości. Będzie to również próba aktywizacji osób uzdolnionych mieszkających na terenie miasta i okolic.

Aby wziąć udział nie trzeba być profesjonalistą. Wystarczy trochę chęci i odwagi. Warsztaty są adresowane do ludzi w każdym wieku, do członków zespołów, schol i chórów, ale również do osób zainteresowanych muzyką liturgiczną. Do udziału serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy śpiewają lub grają na instrumentach, wszystkich kochających muzykę i liturgię. W zajęciach mogą wziąć udział całe rodziny z dziećmi. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę opiekuna.

 

Kontakt:

Parafia św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach ul. Węglowa 56, 43-502 Czechowice-Dziedzice

kontakt@muzyczne-czechowice.pl