Wieczór autorski

Zakończone Spotkania Data rozpoczęcia: 01.10 godz.: 18.30 Miejsce: Piwnica Muz

Zapraszamy serdecznie na wieczór autorski Andrzeja Ciska, autora między innymi  książki Wspomnienia z beztroskich lat.

Andrzej Marceli Cisek, rocznik 1938.
Okres II wojny światowej spędził w sowieckich łagrach. Po zakończeniu wojny wraz z rodziną osiadł w Dziedzicach (dom Krzysztoforskiego przy ul. Kolejowej). O tym okresie opowiada jego książka „Wspomnienia beztroskich lat” (będzie ją można nabyć podczas spotkania). Przeniósł się do Pszczyny, gdzie zdał maturę w LO im. Bolesława Chrobrego. Studiował na Uniwersytecie Warszawski, na Politechnice Warszawskiej oraz New York Politechnic Institiute. Specjalizacja- inżynier elektroniki medycznej. Pracował przy projektach intensywnego nadzoru kardiologicznego i pompy wspomagającej pracę serca.
Z powodów politycznych opuścił Polskę w 1972 r. Mieszkał we Włoszech, Francji i najdłużej w USA. Jego nowojorski dom był miejscem spotkań członków „Solidarności”. Członek Rady Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku i pierwszy koordynator stowarzyszenia „Americans for Independent Poland”.
Współorganizator Funduszu im. Jerzego Łojka.
Do Polski wrócił w 2000 r.
Autor książek i publikacji o historii Polski i Europy, wspomnień ze zsyłki w Kazachstanie.

Spotkanie autorskie będzie pierwszym od wyjazdu pisarza z naszego miasta, w latach 40-tych XX wieku, spotkaniem z mieszkańcami Czechowic-Dziedzic.

 

Wstęp wolny.