XVIII Spotkania Artystyczne Przedszkolaków

Zakończone Spotkania Data rozpoczęcia: 17.05 godz.: 9.30 Miejsce: sala widowiskowa

Zapraszamy na XVIII Spotkania Artystyczne Przedszkolaków Gminy Czechowice-Dziedzice.

Wezmą w nich udział dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy, czyli ok. 500 dzieci. Spotkania odbywają się tradycyjnie w maju już od 2002 roku. Od pierwszej do siedemnastej edycji wystąpiło w nich około 9300 przedszkolaków.

Dzieci prezentują swoje dokonania artystyczne z wielką chęcią, równie chętnie oglądają występy swoich kolegów. Formuła Spotkań umożliwia różnorodność form i treści występów. Są miejscem prezentacji i wymiany doświadczeń, pokazania pracy przedszkola na szerszym forum. Z roku na rok zauważyć można coraz bardziej twórczą pracę nauczycielek i rytmiczek, które ciekawie potrafią wykorzystać doświadczenia zdobyte na różnych formach doskonalenia zawodowego.

Dla dzieci oprócz radości występowania na scenie liczy się też nagroda. Spotkania nie są konkursem, małe dziecko tańczy, śpiewa, recytuje najlepiej jak umie, a ostateczny efekt nie zależy tylko od niego, lecz od warunków jakie ma placówka. Wszystkie dzieci angażują się jednakowo, muszą więc dostać jednakowe nagrody, z których będą mogły korzystać wspólnie w przedszkolu.
Nagrody te, w formie pomocy dydaktycznych, zabawek odpowiedniej jakości, książek czy instrumentów muzycznych wzbogacają bazę wszystkich placówek, co uatrakcyjnia zajęcia i pobyt dziecka w przedszkolu. Dzieci otrzymują też pamiątkowe dyplomy dla każdej placówki.

Inicjatorami i współorganizatorami Spotkań są nauczycielki: Anna Kruczek i Urszula Siudak oraz dyrektor MDK Bolesław Folek. One zajmują się stroną organizacyjną (kontakty z placówkami, program), a MDK użycza nieodpłatnie sali widowiskowej oraz zapewnia obsługę techniczną, plastyczną (plakat, drukowanie zaproszeń, programów, dyplomów), zakup nagród i wszelką inną pomoc.
Od 2007 roku Spotkania Artystyczne Przedszkolaków objęte są patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic, który zawiera: ufundowanie nagród rzeczowych i dowóz dzieci autobusami.

„Dobrym duchem” Spotkań jest zaprzyjaźniona pani Grażyna Krzanowska, kompozytor i wykładowca w bielskiej Szkole Muzycznej i twórca Małej Akademii Muzyki w Czechowicach-Dziedzicach, która skomponowała dla nas muzyczną wizytówkę imprezy, czyli „Sygnał Przedszkolaków”, towarzyszący nam podczas występów już od 2004 roku. Za to bardzo jej dziękujemy.

Patronat honorowy sprawuje burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut; patronat artystyczny pani Grażyna Krzanowska; patronat medialny „Gazeta Czechowicka”, Radio „Bielsko”, Portal Informacyjny Miasta i Gminy Czechowice-Dziedzice www.czdz.pl
Partnerami są: Sklep KSEROTEKA Czechowice-Dziedzice ul. Kolejowa 27 (drukowanie programów Spotkań w dużym formacie), Sklep „Świat Zabawek BRN” Czechowice-Dziedzice ul. Słowackiego 13a, „MIKROTEKST” Adam Waleczek (serwis internetowy – fotoreportaże).
Spotkania Artystyczne Przedszkolaków doczekały się stałej ekspozycji zdjęć w antyramie na jednej ze ścian wewnątrz MDK (obok wejścia do sekretariatu).
Spotkaniom zawsze towarzyszy wystawa prac plastycznych przedszkolaków w holu MDK.
Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy lubią dobrą i wartościową rozrywkę, do przyjścia w tym dniu do MDK, oglądania popisów małych artystów i wspólnej zabawy.

Urszula Siudak