Wątpliwość – zmiana terminu

Spektakle Miejsce: sala widowiskowa

Niecodzienny spektakl – pokaz iluzji i mentalizmu Wątpliwość odbędzie się w innym terminie.
Za artystycznym pseudonimem Kx kryje się Jakub Witkowski, 17-letni mieszkaniec Kęt, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach. Jak informuje Sabina Piskorek-Oczko z Domu Kultury w Kozach, podczas ostatniej edycji Promocji Młodych Talentów Kuba pokazał się jurorom i publiczności w dwóch różnych odsłonach – jako filmowiec i iluzjonista.

– To nie będzie zwykły pokaz kuglarza, który dostarcza widzom rozrywki. Myślę, że mało kto spotkał się do tej pory z takim prezentowaniem sztuki iluzji. Traktuje to bardzo poważnie, wręcz jako spektakl, dzięki któremu mogę wyrazić siebie. Będzie to pokaz iluzji i mentalizmu, który jest jej odłamem, skupiającym się na umyśle. Mam nadzieję, że na długo zostanie w pamięci widzów i skłoni ich do refleksji i zadawania pytań. Chcę, żeby u każdego odbiorcy pojawiła się pewna wątpliwość – tłumaczy główny bohater wieczoru.

Młody magik od lat prowadzi kanał poświęcony iluzji w serwisie You Tube: reżyseruje, kręci, montuje filmy i jednocześnie zwykle w nich gra. Uczestniczy w zajęciach filmowych i teatralnych. Jego nauczyciele z gimnazjum wspominają, że nigdy nie rozstawał się z talią kart. I często chętniej niż do podręczników – patrzył właśnie w karty. A mimo to osiągał zawsze świetne wyniki w nauce.

 

Sugerowany wiek widzów od 13 lat.

Bilety w cenie 5 i 10 zł do nabycia w sekretariacie MDK.