Szac

Zakończone Spektakle Data rozpoczęcia: 18.10 godz.: 19.00 Miejsce: sala widowiskowa

Wraz z Teatrem Naumionym z Ornontowic zapraszamy na spektakl Szac w reżyserii Iwony Woźniak.

To kolejny po uwielbianych przez publiczność „Kopidole”  i „Hebamie” spektakl, w którym aktorzy wraz z reżyserką Iwoną Woźniak powracają do śląskiej gwary, obyczajowości i tradycji. Tym razem ich praca koncentrowała się wokół losu i miłości – dwóch niezwykłych sił, które czynią ludzkie życie nieprzewidywalnym, pełnym głębokich przeżyć. Jak mówi Iwona Woźniak, Pomysł realizacji spektaklu był początkowo zupełnie inny – mieliśmy opowiedzieć historię „zolyt”, czyli jak to kiedyś bywało z zapoznaniem, oswajaniem się ze sobą, miłością. Chcieliśmy powspominać, przyjrzeć się dawnym zwyczajom, tak jak Teatr Naumiony ma w swoim zwyczaju. Chcieliśmy jednak także, aby na te dawne historie spojrzeć z dzisiejszej perspektywy i podjąć refleksję – co się zmieniło, a co nam zostało.

Informujemy, iż rezerwacje biletów na imprezy kulturalne i kinowe nieodebrane na tydzień przed planowanym wydarzeniem tracą ważność.

Zwrotu zakupionych biletów można dokonać najpóźniej na 2 dni przed planowanym wydarzeniem, na podstawie paragonu.