Książka

Aktualności Miejsce: Kino Świt

Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic wydało nową książkę, autorstwa Piotra Kuboszka Pieszo i rowerem przez Czechowice Górne.

Książka dla każdego. Dla  miłośników dziejów naszego miasta, dla fascynatów przyrody, fotografii, ale przede wszystkim dla pasjonatów pieszych i rowerowych wycieczek. Autor, który wielokrotnie przebył wszystkie trasy, przygotował przewodnik dla chcących poznać ciekawe zakątki. Oprócz świetnych, praktycznych, opisów umieścił kilkadziesiąt kolorowych zdjęć i 9 map pokazujących trasy piesze i rowerowe.
Autor zachęca do lektury, ale i do wyruszenia na zaprezentowane w jego książce trasy: Niniejszy przewodnik…. Stanowi zaproszenie do rodzinnych spacerów, biegania, wycieczek rowerowych leśnymi ścieżkami, lokalnymi dróżkami wśród stawów, wzdłuż rzek i potoków, w świergocie ptaków.


Piotr Kuboszek, związany korzeniami z Czechowicami-Dziedzicami, szczególnie z dzielnicą Czechowice Górne.Współpracuje z Zarządem Osiedla, prowadzi lokalną stronę internetową www.czechowice-gorne.pl oraz stronę Facebook poświęconą Czechowicom Górnym. Lokalny społecznik, miłośnik spacerów i rowerowych wycieczek po zakątkach swego osiedla. Jest także twórcą strony internetowej parafii pw. św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach. W życiu zawodowym jest menedżerem i konsultantem biznesowym, absolwent czechowickiego liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz katowickiej Akademii Ekonomicznej im.Karola Adameckiego.
Książka dostępna w siedzibie Izby Regionalnej i Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, w czechowickim MDK, przy ul. Niepodległości 42 oraz w „Księgarni na Lesisku” przy ul. Kolejowej.
Cena 12,00 zł.
Zapraszamy do lektury i do spacerów i wypraw rowerowych.