DKF Puls

Zakończone Filmy Kina Świt Data rozpoczęcia: 29.10 godz.: 20:00 Miejsce: Kino Świt

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z „najwyższej półki”.

W październiku proponujemy:

Supernova

Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy.

Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.

Czas trwania: 1 godz. 18 min.
Reżyseria: Bartosz Kruhlik
Scenariusz: Bartosz Kruhlik
Gatunek: dramat społeczny
Produkcja: Polska
Obsada: Marek Braun (Aspirant Sławek Makowski), Marcin Hycnar (Adam Nowak), Marcin Zarzeczny (Michał Matys), Agnieszka Skibicka (Iwona Matys)

Obrazy bez autora

Historia oparta na biografii malarza Kurta Barnerta. Mały Kurt jest bardzo przywiązany do swojej młodej i niezwykłej ciotki Elisabeth. Jej choroba i jej los wywrą duży wpływ na jego późniejsze, powojenne życie. Jako młody malarz Kurt zakochuje się w pięknej Ellie. Okazuje się, że jej rodzina skrywa pewną mroczną tajemnicę, związaną z losami głównego bohatera. Dodatkowo artystę wciąż dręczą wspomnienia z dzieciństwa, które przypadło na czasy rządów nazistów, a uwielbiany początkowo socrealizm przynosi gorzkie rozczarowanie. Czy ucieczka na Zachód przyniesie mu ukojenie?

Czas trwania: 3 godz. 8 min.
Reżyseria: Florian Henckel von Donnersmarck
Scenariusz: Florian Henckel von Donnersmarck
Gatunek: dramat, thriller
Produkcja: Niemcy, Włochy
Obsada: Tom Schilling (Kurt Barnert), Sebastian Koch (Profesor Carl Seeband), Paula Beer (Ellie Seeband), Saskia Rosendahl (Elisabeth May)

Niedosyt

Hunter ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Zamknięta w swojej złotej klatce dziewczyna poddaje się całkowicie woli rodziny, która przejmuje coraz większą kontrolę nad jej życiem. Hunter wykształca w sobie nietypowy mechanizm obronny: nieodpartą potrzebę połykania drobnych przedmiotów, takich jak szklane kulki czy pinezki i inne znalezione w zakamarkach domu rzeczy. Pozornie idealny świat zaczyna rozpadać się na kawałki.

Czas trwania: 1 godz. 34 min.
Reżyseria: Carlo Mirabella-Davis
Scenariusz: Carlo Mirabella-Davis
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja, USA
Obsada: Haley Bennett (Hunter Conrad), Austin Stowell (Richie Conrad), Denis O’Hare (Erwin), Elizabeth Marvel (Katherine Conrad)

Sekret bogini fortuny

Annamaria, która musi udać się na obserwację do szpitala, oddaje dwójkę swoich dzieci pod opiekę wieloletnich przyjaciół gejów – Artura i Alessandra. Są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci – egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę w ich życiu.
Czas trwania: 1 godz. 58 min.

Reżyseria: Ferzan Özpetek
Scenariusz: Ferzan Özpetek, Silvia Ranfagni
Gatunek: dramat
Produkcja: Włochy
Obsada: Stefano Accorsi (Arturo), Jasmine Trinca (Annamaria), Edoardo Leo (Alessandro), Serra Yilmaz (Esra)

Max i ferajna

Max to paryski detektyw, niezależny finansowo i sfrustrowany gangami, których nie jest w stanie złapać. Żeby zachować twarz, postanawia śledzić grupę małych złodziejaszków, chcących obrabować bank. Cały popołudniowy czas zaczyna spędzać z dziewczyną szefa grupy, prostytutką Lili (Romy Schneider). Udaje przed nią bogatego bankowca, który może zapewnić jej lepszą przyszłość. Po pewnym czasie udaje mu się zdobyć plany napadu, ale czy wszystko pójdzie tak, jak zaplanował?

Czas trwania: 1 godz. 52 min.
Reżyseria: Claude Sautet
Scenariusz: Claude Sautet, Claude Néron
Gatunek: dramat, kryminał
Produkcja: Francja, Włochy
Obsada: Romy Schneider (Julia Anna Ackermann / „Lily”), Michel Piccoli (Max), François Périer (Rosinsky), Bernard Fresson (Abel Maresco)

Karnety październik-grudzień w cenie 30 zł w sprzedaży w sekretariacie MDK.
Karnety DKF Puls są podstawą do zakupu biletu na każdy film z repertuaru DKF w cenie 3 zł.
Bilety na pojedynczy film – 12 zł.
Zachęcamy do zakupów biletów online oraz w przedsprzedaży w kasie kina.

Udział widzów w seansie jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa przez widzów.

Zachęcamy do kupna biletów online za pośrednictwem strony www.mdk.czechowice-dziedzice.pl/repertuar

https://biletyna.pl/Czechowice-Dziedzice oaz do płatności kartą w kasie kina.